Rejestracja firmy, oddziału lub spółki w Niemczech

Działając zgodnie z europejską zasadą swobody gospodarczej możesz prowadzić legalnie działalność gospodarczą na terenie każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej.


Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie i prowadzenie firmy w Niemczech, gdyż wiąże się to z dużymi oszczędnościami – najwięcej oszczędności przynosi brak konieczności płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne (250 Euro miesięcznie) oraz dużo wyższa kwota wolna od podatku (od 2018 jest to 9000 Euro rocznie).


Ponadto prawo coraz częściej nakłada na polskie firmy obowiązek rejestracji w Niemczech na potrzeby niemieckiego urządu skarbowego.


Jeśli zdecydowałeś się założyć i prowadzić działalność w Niemczech sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc:


1. Wybór formy działalności

Aby ułatwić Ci wybór formy prawnej prowadzonej działalności, przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie porównanie, które znajdziesz klikając tutaj (plik w formacie pdf).


2. Rejestracja - rejestrujemy wszelkie formy działalności:

Dokonujemy także zgłoszeń polskich firm budowlanych (kaucja podatkowa - Freistellungsbescheinigung, kasa urlopowa).

Jeśli chcesz poznać szczegóły przejdź tutaj.


3. Obsługa księgowa

Naszym klientom oferujemy pełną obsługę księgową dla prowadzonej przez nich działalności. Oferta dotyczy zarówno działalności jednoosobowej jak i wszelkiego rodzaju spółek. Wycena usługi jest indywidualna. Jeśli chcesz abyśmy przedstawili Ci szczegółową ofertę, skontaktuj się z nami już teraz.


4. Adres i serwis biurowy w Niemczech

Jeśli charakter założonej przez ciebie działalności nie wymaga posiadania fizycznego biura w Niemczech, adres siedziby w Niemczech będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nasza oferta adresu siedziby w Niemczech obejmuje rejestrację siedziby firmy pod niemieckim adresem oraz odbiór poczty i przekierowanie jej na podany przez Ciebie adres w Polsce.


5. Stała obsługa prawna i podatkowa

Dla klientów, którzy chcą mieć przewidywalne koszty obsługi prawnej swojej firmy, przygotowaliśmy ofertę abonamentową. Szczegóły znajdziesz w tym miejscu. Sprawdź, czy to rozwiązanie będzie korzystne dla Ciebie.


6. Reprezentacja przed sądami i urzędami

Jeśli zaistnieje taka konieczność, będziemy reprezentować Cię przed niemieckimi urzędami czy sądami. Zgłoś się do nas,
a my uruchomimy odpowiednie procedury prawne.


7. Profesjonalne tłumaczenia

Przewidujesz, że prowadzenie działalności w Niemczech będzie wymagało od Ciebie stałego zlecania tłumaczeń?
Zgłoś się do nas, a przedstawimy Ci korzystną indywidualną ofertę.


8. Rozliczenia PIT (Einkommensteuer) i VAT

Naszym klientom biznesowym oraz klientom indywidualnym, którzy pracowali w Niemczech, proponujemy rozliczenie VAT i PIT. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenia są wypełnione prawidłowo, skontaktuj się z nami już teraz.


9. Kindergeld

Prowadząc firmę w Niemczech, możesz starać się o dodatkowe środki na utrzymanie i edukację swoich dzieci. Kliknij tutaj i dowiedz się jak przebiega u nas proces pozyskania Kindergeld.Dlaczego warto podjąć współpracę z naszą kancelarią? Nasi dotychczasowi klienci wymieniają trzy główne powody,
dla których zdecydowali się powierzyć nam założenie firmy w Niemczech:


Nasz największy atut

W praktyce okazało się, że naszymi największymi atutami są: szybka reakcja – na wszelkie zapytania odpowiadamy w ciągu 48h, oraz to, że nasi klienci mogą na nas liczyć na każdym etapie prowadzenia działalności – pomagamy zarówno przy rejestracji jak i w trakcie prowadzenia, a także po jej zakończeniu. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie i pewnie, prowadząc swoją firmę w Niemczech.Masz pytania dotyczące zakładania lub prowadzenia działalności w Niemczech? A może prowadzisz już firmę w Niemczech i właśnie borykasz się z trudnym zagadnieniem prawnym? Zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.