Kindergeld

Powierzając nam pozyskanie Kindergeld, mają Państwo pewność i gwarancję profesjonalizmu – w sprawach Kindergeld dla Polaków specjalizujemy się od ponad 10 lat, z sukcesem prowadząc je dla ponad pół tysiąca naszych klientów.

Kindergeld Niemcy, dla dzieci, dla Polaków

Jeśli pracowaliście Państwo lub prowadziliście działalność w Niemczech, a Państwa dzieci przebywały w tym czasie w Polsce lub jeden z rodziców przebywa bądź pracuje w Niemczech – możecie ubiegać się o dodatkowe środki na utrzymanie i edukację swoich dzieci (Kindergeld). Oferujemy Państwu porady i obsługę doświadczonego specjalisty - prawnika, który z wysoką skutecznością i determinacją pozyska niemieckie świadczenia rodzinne.

Służymy pomocą

Krzysztof Peśla jest niemieckim i polskim prawnikiem, specjalizującym się w prawie europejskim oraz niemieckich świadczeniach rodzinnych (Kindergeld). Ponad 10-letnie doświadczenie w ubieganiu się o niemieckie świadczenia dla Polaków, gwarantuje bardzo wysoką skuteczność. Kwota uzyskanych dotychczas przez Kancelarię świadczeń przekracza 4 mln Euro (ok. 17.000.000 zl).

Dla naszych Klientów


1. Warunki otrzymania Kindergeld

Niemieckie świadczenia rodzinne Kindergeld mogą otrzymać dzieci Polaków mieszkających lub pracujących w Niemczech - również sezonowo i pracowników oddelegowanych (wysłanych), a także osób wykonujących w Niemczech działalność gospodarczą (Gewerbe).


Przepisy uzależniają prawo do Kindergeld od posiadania tzw. nieograniczonego obowiązku podatkowego w Niemczech (z reguły miejsca zamieszkania powyżej 183 dni w roku lub wykonywania przeważającej części działalności w Niemczech), albo od ubezpieczenia w państwowym systemie ubezpieczeń społecznych (np. niemieckiej umowy o pracę). Wpływu na uzyskanie uprawnień nie ma natomiast posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego czy emerytalnego.2. Wysokość Kindergeld.

Od dnia 1.01.2016 Kindergeld wynosi 190,- Euro na pierwsze i drugie dziecko, 196,- na trzecie dziecko oraz 221,- Euro na każde kolejne dziecko. W roku 2015, Kindergeld wynosił 188,- Euro za pierwsze i drugie dziecko, 194,- Euro za trzecie dziecko oraz 219,- Euro za każde następne dziecko. Wcześniej Kindergeld wynosił odpowiednio 184,- 190,- oraz 215,- Euro.


3. Okres przysługiwania Kindergeld.

Świadczenia Kindergeld przysługują do 4 lat wstecz od daty złożenia wniosku, licząc od początku roku podatkowego. Do końca roku 2016 można więc ubiegać się o przyznanie świadczeń przysługujących od dnia 1.01.2012.


4. Nasz cennik

- Prowadzenie sprawy - ok 10% wartosci dochodzonego Kindergeld. Połowa honorarium płatna jest z góry. Pozostała część po zakończeniu postępowania.

- Porada wstępna - 95,20 EUR z VAT. Połowę tej opłaty zaliczamy na poczet honorarium za prowadzenie sprawy. Porada telefoniczna w formie przedpłaty.

- Pro Bono - dla osób których nie stać na odpłatną poradę oferujemy nieodpłatne doradztwo prawne (dyżur telefoniczny) w każdy wtorek, godz. 16-17.