O nas

Jesteśmy dla Ciebie. Współpracując z naszymi Kancelariami: niemieckiego adwokata (Rechtsanwalt) Krzysztofa Peśli
oraz radcy prawnego Marcina Pelc, masz pewność, że Twoje sprawy zostaną poprowadzone rzetelnie
i z maksymalną skutecznością.


Kancelaria

Kiedy powstaliśmy?

Kancelaria Krzysztofa Peśli działa od 3 maja 2004 roku. Jesteśmy jednym z pierwszych podmiotów gospodarczych założonych przez obywatela Polski w Niemczech przy powołaniu się na europejską swobodę działalności gospodarczej. Radca prawny Marcin Pelc sprawy polsko-niemieckie prowadzi od roku 2009.


Gdzie jesteśmy?

Możesz nas znaleźć w polskiej siedzibie mieszczącej się na szczecińskim podzamczu lub w naszym niemieckim biurze w Löcknitz, mieście znajdującym się w pobliżu Szczecina.


W czym się specjalizujemy?

Nasze Kancelarie świadczą usługi z zakresu niemieckiego i polskiego prawa, usługi księgowe oraz tłumaczenia. Dowiedz się więcej...


Z kim współpracujemy?

W ramach międzynarodowej grupy Gobbs.eu współpracujemy z kancelariami podatkowymi i doradczymi w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Jesteśmy również zrzeszeni w Izbie Adwokackiej w Schwerinie, Okręgowej Izbie Adwokackiej w Szczecinie, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie oraz szczecińskiej Północnej Izbie Gospodarczej.

Misja

Naszą misją jest systematyczne wspieranie rozwoju relacji pomiędzy Polakami a Niemcami. Chcemy by nasze działania prowadziły do wzrostu wzajemnego zaufania i tolerancji pomiędzy tymi dwoma sąsiadującymi ze sobą narodami.


W jaki sposób realizujemy naszą misję?


poprzez współpracę z osobami prywatnymi

Osoby prywatne, zarówno Polacy znajdujący się w Niemczech, jak i Niemcy przebywający w Polsce, znajdują u nas pomoc, nie tylko prawną. Ze swojej strony staramy się ułatwić życie tych osób poprzez rozwiązywanie ich problemów prawnych czy pomoc w uzyskaniu świadczeń finansowych, ale nie tylko. Prowadzimy również działania, dzięki którym Polacy zyskują łatwiejszy dostęp do niemieckiego rynku pracy. Są to głównie szkolenia skierowane do osób młodych, próbujących odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości.

poprzez współpracę z firmami

Działania jakie prowadzimy, mają na celu przyczynienie się do rozwoju firm naszych klientów – Polaków prowadzących działalność w Niemczech oraz Niemców działających w Polsce. Dlatego w głównej mierze skupiamy się na zapewnieniu tym firmom bezpieczeństwa prawnego, szczególnie wobec ryzyka kontroli i kar. Przejmujemy również na siebie różnego rodzaju obowiązki formalne, takie jak np rozliczanie deklaracji podatkowych czy prowadzenie księgowości.

poprzez działalność pro bono

W ramach naszej działalności regularnie wspieramy szereg przedsięwzięć prospołecznych, w szczególności Polską Akcję Humanitarną, organizację Unicef Polska oraz Społeczność Avaaz.org.


Uczestniczymy w projekcie Tydzień Konstytucyjny w Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy, polegającym na wykładach na temat praworządności oraz państwa prawa w szkołach średnich.


Dla klientów, których nie stać na opłacenie porady prowadzimy w każdy wtorek dyżur telefoniczny w godz. 16-17.


Poznaj nas bliżej

Krzysztof Peśla

Krzysztof Peśla

Adwokat Niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M.

Jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz listę prawników zagranicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, co gwarantuje, że problemy prawne, z jakimi zgłaszają się do nas klienci prowadzący swoją działalność w Niemczech, zostaną rozwiązane z maksymalną skutecznością, na jaką pozwalają przepisy niemieckiego prawa. Dowiedz się więcej

Marcin Pelc

Marcin Pelc

Radca Prawny (Prozessvertreter PL) LL.M.

Jest wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, posiada od 2009 roku doświadczenie w pracy prawnika dwujęzycznego, operującego w swoim fachu prawem polskim oraz niemieckim, zajmuje się również niemieckimi kwestiami podatkowymi. Dowiedz się więcej

Zespół

mgr Natalia Jastrzębska

partner koordynujący, specjalista

Ukończyła Filologię Germańską Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych (EBCL poziom A) Europejskiej Akademii Biznesu, włada biegle językiem niemieckim.

mgr Magdalena Roman, LL.M.

prawnik-asystent

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a studia licencjackie z filologii germańskiej ze specjalnością tłumaczeniową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej zainteresowania skupiają się wokół prawa cywilnego oraz europejskiego. Prywatnie miłośniczka historii literatury i aktywnego wypoczynku. Włada językiem niemieckim i angielskim.

mgr Martyna Stanasiuk

asystent

Absolwentka Filologii rosyjsko-germańskiej i Logopedii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej pasją są języki obce, które szlifuje podczas licznych podróży. Miłośniczka literatury skandynawskiej i aktywnego wypoczynku.

Julia Rychlińska

młodszy asystent

Studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Włada biegle jęz. angielskim oraz niemieckim w stopniu komunikatywnym. Prywatnie pasjonatka samorozwoju, literatury, dobrego kina i aktywnego wypoczynku.

mgr Bartosz Pacholski

prawnik-asystent

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas studiów brał udział w programach mobilności studentów w Hochschule Für Wirtschaft und Recht w Berlinie oraz Uniwersytecie Warszawskim. Włada biegle językiem angielskim oraz językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym. Prywatnie miłośnik psów. Jego zainteresowania skupiają się wokół polityki i stosunków międzynarodowych oraz historii.