O firmie

Jesteśmy dla Ciebie. Współpracując z Kancelariami niemieckiego adwokata (Rechtsanwalt) Krzysztofa Peśli
oraz radcy prawnego Marcina Pelca, masz pewność, że Twoje sprawy zostaną poprowadzone rzetelnie
i z maksymalną skutecznością.


Kancelaria

Kiedy powstaliśmy?

Działamy od 3 maja 2004 roku. Jesteśmy jednym z pierwszych podmiotów gospodarczych założonych przez obywatela Polski w Niemczech przy powołaniu się na europejską swobodę działalności gospodarczej.


Gdzie jesteśmy?

Możesz nas znaleźć w polskiej siedzibie mieszczącej się na szczecińskim podzamczu lub w naszym niemieckim biurze w Löcknitz, mieście znajdującym się w pobliżu Szczecina.


W czym się specjalizujemy?

Świadczymy usługi obejmujące niemieckie i polskie doradztwo prawne i podatkowe, usługi księgowe oraz tłumaczenia.


Z kim współpracujemy?

W ramach międzynarodowej grupy Gobbs.eu współpracujemy z kancelariami podatkowymi i doradczymi w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Jesteśmy również zrzeszeni w Izbie Adwokackiej w Schwerinie, Okręgowej Izbie Adwokackiej w Szczecinie oraz szczecińskiej Północnej Izbie Gospodarczej.

Misja

Naszą misją jest systematyczne wspieranie rozwoju relacji pomiędzy Polakami a Niemcami. Chcemy by nasze działania prowadziły do wzrostu wzajemnego zaufania i tolerancji pomiędzy tymi dwoma sąsiadującymi ze sobą narodami.


W jaki sposób realizujemy naszą misję?


poprzez współpracę z osobami prywatnymi

Osoby prywatne, zarówno Polacy znajdujący się w Niemczech, jak i Niemcy przebywający w Polsce, znajdują u nas pomoc, nie tylko prawną. Ze swojej strony staramy się ułatwić życie tych osób poprzez rozwiązywanie ich problemów prawnych czy pomoc w uzyskaniu świadczeń finansowych, ale nie tylko. Prowadzimy również działania, dzięki którym Polacy zyskują łatwiejszy dostęp do niemieckiego rynku pracy. Są to głównie szkolenia skierowane do osób młodych, próbujących odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości.

poprzez współpracę z firmami

Działania jakie prowadzimy, mają na celu przyczynienie się do rozwoju firm naszych klientów – Polaków prowadzących działalność w Niemczech oraz Niemców działających w Polsce. Dlatego w głównej mierze skupiamy się na zapewnieniu tym firmom bezpieczeństwa prawnego, szczególnie wobec ryzyka kontroli i kar. Przejmujemy również na siebie różnego rodzaju obowiązki formalne, takie jak np rozliczanie deklaracji podatkowych czy prowadzenie księgowości.

poprzez działalność pro bono

W ramach naszej działalności regularnie wspieramy szereg przedsięwzięć prospołecznych, w szczególności Polską Akcję Humanitarną,organizację Unicef Polska oraz Społeczność Avaaz.org.


Uczestniczymy w projekcie Tydzień Konstytucyjny w Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy, polegającym na wykładach na temat praworządności oraz państwa prawa w szkołach średnich.


Dla klientów, których nie stać na opłacenie porady prowadzimy w każdy wtorek dyżur telefoniczny w godz. 16-17.


Poznaj nas bliżej

Krzysztof Peśla
Krzysztof Peśla

To on stoi na czele naszej kancelarii i osobiście dba o to, by wszystkie sprawy, z jakimi zgłoszą się do nas klienci były przeprowadzone rzetelnie i szybko.


Rechtsanwalt (adwokat niemiecki) LL.M.

Jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz listę prawników zagranicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, co daje gwarancje tego, że wszystkie problemy prawne, z jakimi zgłaszają się do nas klienci prowadzący swoją działalność w Niemczech, zostaną rozwiązane z maksymalną skutecznością, na jaką pozwalają przepisy niemieckiego prawa.


Prawo polskie i niemieckie

W 2004 roku ukończył prawo niemieckie na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie n. Odrą oraz prawo polskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki doskonałej znajomości obu systemów prawnych potrafi znaleźć niekonwencjonalne a jednocześnie skuteczne rozwiązania dla wszystkich spraw polsko-niemieckich, z jakimi borykają się nasi klienci.

Ekspert podatkowy

Jest absolwentem Studium dla Ekspertów i Doradców Podatkowych Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu. Dobra znajomość systemów podatkowych Polski i Niemiec pozwala mu doradzać klientom takie rozwiązania, dzięki którym ich firmy prowadzone na terenie Niemiec i Polski mogą swobodnie się rozwijać.


Specjalista od niemieckich świadczeń rodzinnych

Doktorant na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie n. Odrą - przygotowuje pracę doktorską z zakresu swobód europejskich i europejskiego prawa socjalnego, ze szczególnym uwzględnieniem niemieckich świadczeń rodzinnych.


Tłumacz przysięgły

Posiada niemieckie i polskie uprawnienia tłumacza przysięgłego.


Prywatnie

Ojciec trzech uroczych córek.


Zespół

mgr Natalia Jastrzębska

partner koordynujący, specjalista

Ukończyła Filologię Germańską Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych (EBCL poziom A) Europejskiej Akademii Biznesu, włada biegle językiem niemieckim.

Iga Zawiślak-Podleśny

asystent

Studiowała prawo na Freie Universität w Berlinie. Ubiega się o tytuł magistra prawa polskiego oraz kontynuuje naukę na wydziale prawa w Hagen. Włada biegle niemieckim językiem prawniczo-ekonomicznym oraz komunikatywnie językiem angielskim. Wolny czas poświęca literaturze, zarówno fachowej jak i powszechnej, bieganiu i podróżom.

Patrycja Chałubińska-Gonerko

asystent

Studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii adwokackiej i sądzie. Włada jęz. angielskim i jęz. niemieckim w stopniu komunikatywnym. Prywatnie pasjonatka filmów i historii kryminalnych.

Martyna Stanasiuk

asystent

Absolwentka Filologii rosyjsko-germańskiej i Logopedii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej pasją są języki obce, które szlifuje podczas licznych podróży. Miłośniczka literatury skandynawskiej i aktywnego wypoczynku.

mgr Magdalena Roman, LL.M.

prawnik-asystent

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a studia licencjackie z filologii germańskiej ze specjalnością tłumaczeniową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej zainteresowania skupiają się wokół prawa cywilnego oraz europejskiego. Prywatnie miłośniczka historii literatury i aktywnego wypoczynku. Włada językiem niemieckim i angielskim.