Niemieckie prawo i podatki – wsparcie dla klientów biznesowych i indywidualnych

Nasi klienci czują się bezpiecznie prowadząc biznes w Niemczech, bo wiedzą że otrzymają od nas pełne wsparcie z zakresu prawa i podatków. Tobie też możemy udzielić wsparcia prawnego na każdym etapie działania Twojej firmy. Od początku swojej działalności pomagamy osobom fizycznym. Jeśli pracowałeś lub pracujesz w Niemczech, masz tam rodzinę lub chcesz prowadzić tam jednoosobową działalność, znajdziesz u nas pomoc w zakresie porad prawnych, rozliczeń podatkowych czy reprezentacji przed niemieckimi sądami.

lat praktyki

zadowolonych klientów

rozwiązanych sprawWsparcie dla klientów biznesowych

Czy wiesz, że nasi klienci czują się bezpiecznie pracując lub prowadząc działalność w Niemczech, bo wiedzą, że otrzymają od nas pełne wsparcie z zakresu prawa i podatków? Tobie też możemy udzielić i wsparcia prawnego na każdym etapie działalności Twojej firmy.


Doradztwo w wyborze formy prawnej i lokalizacji firmy

Nie jesteś pewien, jaka forma działalności będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zastanawiasz się, jaką lokalizację wybrać, by w pełni wykorzystać potencjał niemieckiego rynku? Skontaktuj się z nami i przedstaw swój pomysł, a my przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

Rejestracja i wyrejestrowanie spółki lub oddziału spółki w Niemczech

Dokonujemy rejestracji wszelkich form działalności gospodarczych, jakie dostępne są w Niemczech. Dla klientów biznesowych rejestrujemy spółki osobowe, kapitałowe, czy niemieckie oddziały spółek firm polskich. Dokonujemy zgłoszeń polskich firm w niemieckim urzędzie skarbowym. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie dotyczącej zakładania firm w Niemczech.

Porady prawne

Prowadząc firmę w Niemczech, zapewne spotkasz się z różnymi sytuacjami, które będziesz chciał wyjaśnić pod kątem prawnym. Gwarantujemy, że udzielimy każdej potrzebnej Ci porady, zarówno z zakresu prawa niemieckiego, polskiego, jak również europejskiego. Zapoznaj się z dziedzinami, którymi zajmujemy się na co dzień.

Sprawy sądowe i urzędowe

Korespondencja z niemieckimi urzędami i sądami może sprawiać trudności nawet osobie, która na co dzień doskonale posługuje się językiem niemieckim. Jeśli chcesz mieć pewność, że wysyłane w Twojej sprawie pisma i formularze są prawidłowo sformułowane oraz wysłane w odpowiednim terminie, zleć to zadanie naszej kancelarii. Sprawdź zasady wyceny naszych usług.

Usługi podatkowo-księgowe

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wieloletniej współpracy z firmą księgową GOBBS Steuerberatungsgesellschaft GmbH, możemy zaoferować Ci usługę pełnej obsługi księgowej Twojej firmy.

Wiele firm w celu wykonywania działalności w Niemczech zobowiązana jest do zgłoszenia w niemieckim urzędzie skarbowym. W przypadku firm budowlanych ma to miejsce w sytuacji gdy chca one pozyskać zwolnienie z tzw. kaucji budowlanej dla swoich zleceniodawców (Freistellungsbescheinigung, Bauabzugsteuer), lub tez wykonywać usługi na rzecz osób fizycznych (podatek VAT). Natomiast sklepy internetowe są zobowiązane do zgłoszeń w przypadku gdy korzystają z platform internetowych takich jak Amazon (R), lub gdy przekroczą limit tzw. sprzedaży wysyłkowej z Polski (100 tys EUR rocznie).

Jeśli chcesz zlecić nam poprowadzenie sprawy z dziedziny podatków i księgowości, skontaktuj się z nami. Zaproponujemy najkorzystniejszą dla Ciebie formę współpracy i podejmiemy skuteczne działania.

Uczestnictwo w negocjacjach

Im dłużej Twoja firma będzie działać na rynku niemieckim, tym częściej będziesz spotykał się z nowymi kontrahentami. Od tego, w jaki sposób poprowadzisz negocjacje i jakie w związku z tym podpiszesz umowy, będzie zależał dalszy rozwój Twojej firmy. Uczestnicząc w tych rozmowach razem z Tobą, możemy pomóc Ci na co najmniej dwa sposoby: pełniąc funkcję profesjonalnego tłumacza lub będąc pełnoprawnym negocjatorem, który pomoże ustalić korzystniejsze dla Ciebie warunki współpracy.

Dochodzenie świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy w Twoim imieniu poprowadzić sprawę o dochodzenie odszkodowania wobec niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej. Sprawy te mogą obejmować ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe, emerytalne czy też odszkodowania z tytułu ograniczenia zdolności do pracy.

Windykacja należności

Mamy nadzieję, że nieuczciwi kontrahenci będą omijać Twoją firmę z daleka, jednak jeśli zdarzy Ci się taka niemiła sytuacja, pamiętaj że zawsze możesz liczyć na pomoc naszej kancelarii.

Pomoc klientom indywidualnym

Jako osoba prywatna, która przebywa, ma rodzinę lub pracuje w Niemczech, możesz spotkać się z różnymi sytuacjami natury prawnej. W każdej sytuacji, która okaże się dla Ciebie zbyt trudna, udzielimy Ci pomocy. Znajdziesz u nas pomoc zarówno w formie porady prawnej, rozliczenia podatkowego, jak również dochodzenia w Twoim imieniu różnego rodzaju należnych Ci świadczeń.


Porady prawne

Możesz zwrócić się do nas o wsparcie prawne w zakresie:


 • prawa socjalnego (zasiłki chorobowe, rentowe, emerytalne, świadczenie dla osób bezrobotnych),
 • prawa pracy (umowy o pracę),
 • prawa cywilnego i rodzinnego (odszkodowania, rozwody, ugody),
 • prawa podatkowego (unikanie podwójnego opodatkowania, sposób opodatkowania i klasy podatkowe, kary i domiary).

Dochodzenie świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań

Jeśli zajdzie taka potrzeba, poprowadzimy w Twoim imieniu sprawę wobec niemieckiego organu lub sądu, a także wobec najwyższych sądów europejskich. Sprawy mogą dotyczyć:


 • ubezpieczenia chorobowego,
 • ubezpieczenia wypadkowego,
 • ubezpieczenia emerytalnego,
 • odszkodowania z tytułu ograniczenia zdolności do pracy.

Rozliczenia roczne PIT (Einkommensteuer) i VAT

Proponujemy rozliczenia PIT z tytułu zatrudnienia lub PIT i VAT z tytułu prowadzonej przez Ciebie działalności w Niemczech. Jak wygląda proces rozliczenia w naszej Kancelarii?


 • Zgłoszenie. Po upływie roku podatkowego zgłaszasz nam chęć dokonania rocznego rozliczenia PIT z tytułu zatrudnienia lub PIT i VAT prowadzonej przez Ciebie działalności w Niemczech.
 • Porada (opcjonalnie). Jeśli masz pytania dotyczące rozliczenia rocznego prowadzonej przez Ciebie działalności w Niemczech lub chcesz wyjaśnić swoje wątpliwości, służymy Ci poradą prawną.
 • Wyliczenie dochodu. Na podstawie udostępnionych przez Ciebie dokumentów robimy wyliczenie dochodu z Twojej działalności prowadzonej w Niemczech i podajemy je do polskiej deklaracji podatkowej (PIT-ZG).
 • Deklaracja podatkowa. Po otrzymaniu od Ciebie gotowej polskiej deklaracji podatkowej – deklarację możesz przygotować we własnym zakresie lub skorzystać z usług poleconego przez nas partnera - i uzyskaniu przez Ciebie z polskiego Urzędu Skarbowego zaświadczenia o dochodach na niemieckim formularzu EU-EOG, możemy dokończyć wypełnianie deklaracji niemieckiej.
 • Wysyłka. Po podpisaniu przez Ciebie rozliczonej deklaracji, wysyłamy ją w Twoim imieniu do niemieckiego Urzędu Skarbowego.
 • Decyzja. W Twoim imieniu odbieramy i analizujemy decyzję z niemieckiego Urzędu Skarbowego. Sprawdzamy ją pod kątem prawidłowości uzyskanego zwrotu podatku, a w uzasadnionych przypadkach piszemy stosowne odwołanie.

Stała obsługa prawna i podatkowa dla działalności jednoosobowych

Jeśli chcesz założyć lub prowadzisz w Niemczech jednoosobową działalność gospodarczą, proponujemy Ci jedną z naszych opcji abonamentowych:


 • BASIC. Ta opcja jest najczęściej wybierana przez osoby mające doświadczenie w prowadzeniu działalności w Niemczech.
 • STANDARD. Ta opcja jest najczęściej wybierana przez osoby rozpoczynające działalność w Niemczech.
 • PREMIUM. Ta opcja jest najczęściej wybierana przez właścicieli sklepów internetowych.

Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia na koniec miesiąca. W przypadku przekroczenia abonamentu zawsze zostaniesz o tym poinformowany. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnego planu abonamentowego.
Szczegóły dotyczące naszej oferty abonamentowej znajdziesz na tej stronie.


Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Powierz nam poprowadzenie Twojej sprawy

Jeśli i Ty prowadzisz działalność w Niemczech, pracujesz tam lub mieszkasz i potrzebujesz pomocy z zakresu niemieckiego prawa i podatków, zwróć się do nas. Udzielimy Ci porady prawnej lub w Twoim imieniu poprowadzimy sprawę przed niemieckim Sądem.


Skontaktuj się z nami