O nas

Jesteśmy dla Ciebie. Współpracując z naszymi Kancelariami: niemieckiego adwokata (Rechtsanwalt) Krzysztofa Peśli
oraz radcy prawnego Marcina Pelc, masz pewność, że Twoje sprawy zostaną poprowadzone rzetelnie
i z maksymalną skutecznością.


Poznaj nas bliżej

Krzysztof Peśla

Krzysztof Peśla

Adwokat Niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M.

Jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz listę prawników zagranicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie. Jest doktorantem prawa europejskiego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

Specjalizacje:

  • podatki (rozliczenia, zgłoszenia, odwołania)
  • firmy (rejestracje, zezwolenia)
  • prawo pracy (umowy, wypowiedzenia)
  • prawo rodzinne (rozwody, ugody)
  • świadczenia społeczne (Kindergeld, kasy ubezpieczeniowe)

Jest również trenerem rozwoju osobistego i tłumaczem przysięgłym.


Dowiedz się więcej...
Marcin Pelc

Marcin Pelc

Radca Prawny (Prozessvertreter PL) LL.M.

Jest wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, posiada od 2009 roku doświadczenie w pracy prawnika dwujęzycznego, operującego w swoim fachu prawem polskim oraz niemieckim, zajmuje się również niemieckimi kwestiami podatkowymi.

Specjalizacje:

  • sprawy handlowe i gospodarcze (umowy, windykacja, egzekucja)
  • prawo internetowe (AGB, sklepy internetowe)
  • sprawy budowlane
  • prawo cywilne (odszkodowania, obrona przed roszczeniami)

Jest również instruktorem jogi.


Dowiedz się więcej

Kancelaria

Kiedy powstaliśmy?

Założenie naszej firmy zbiegło się w czasie z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jesteśmy jednym z pierwszych podmiotów gospodarczych założonych przez obywatela Polski w Niemczech przy powołaniu się na europejską swobodę działalności gospodarczej. Radca prawny Marcin Pelc sprawy polsko-niemieckie prowadzi od roku 2009.


Gdzie jesteśmy?

Możesz nas znaleźć w polskiej siedzibie mieszczącej się na szczecińskim podzamczu lub w naszym niemieckim biurze w Löcknitz, mieście znajdującym się w pobliżu Szczecina.


W czym się specjalizujemy?

Nasze Kancelarie świadczą usługi z zakresu niemieckiego i polskiego prawa, usługi księgowe oraz tłumaczenia. Dowiedz się więcej...


Z kim współpracujemy?

W ramach międzynarodowej grupy Gobbs.eu współpracujemy z kancelariami podatkowymi i doradczymi w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Jesteśmy również zrzeszeni w Izbie Adwokackiej w Schwerinie, Okręgowej Izbie Adwokackiej w Szczecinie, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie oraz szczecińskiej Północnej Izbie Gospodarczej.

Zespół

mgr Natalia Jastrzębska

partner koordynujący, specjalista

Ukończyła Filologię Germańską Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych (EBCL poziom A) Europejskiej Akademii Biznesu, włada biegle językiem niemieckim.

mgr Magdalena Roman, LL.M.

prawnik-asystent

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a studia licencjackie z filologii germańskiej ze specjalnością tłumaczeniową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej zainteresowania skupiają się wokół prawa cywilnego oraz europejskiego. Prywatnie miłośniczka historii literatury i aktywnego wypoczynku. Włada językiem niemieckim i angielskim.

mgr Martyna Stanasiuk

starszy asystent

Absolwentka Filologii rosyjsko-germańskiej i Logopedii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej pasją są języki obce, które szlifuje podczas licznych podróży. Miłośniczka literatury skandynawskiej i aktywnego wypoczynku.

Julia Rychlińska

młodszy asystent

Studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Włada biegle jęz. angielskim oraz niemieckim w stopniu komunikatywnym. Prywatnie pasjonatka samorozwoju, literatury, dobrego kina i aktywnego wypoczynku.

mgr Sebastian Kowalczyk, LL.M.

młodszy asystent-prawnik

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Włada biegle językiem niemieckim oraz angielskim.

Misja

Naszą misją jest systematyczne wspieranie rozwoju relacji pomiędzy Polakami a Niemcami. Chcemy by nasze działania prowadziły do wzrostu wzajemnego zaufania i tolerancji pomiędzy tymi dwoma sąsiadującymi ze sobą narodami.


W jaki sposób realizujemy naszą misję?


poprzez pomoc osobom prywatnym

Osoby prywatne, zarówno Polacy znajdujący się w Niemczech, jak i Niemcy przebywający w Polsce, znajdują u nas pomoc prawną, podatkową, językową. Prowadzimy również działania, dzięki którym Polacy zyskują łatwiejszy dostęp do niemieckiego rynku pracy. Są to między innymi szkolenia skierowane do osób planujących zarejestrować jednoosobową działalność w Niemczech.

poprzez współpracę z firmami

Działania jakie prowadzimy, mają na celu przyczynienie się do rozwoju firm naszych klientów – Polaków prowadzących działalność w Niemczech oraz Niemców działających w Polsce. Dlatego w głównej mierze skupiamy się na zapewnieniu tym firmom bezpieczeństwa prawnego, szczególnie wobec ryzyka kontroli i kar. Przejmujemy również na siebie różnego rodzaju obowiązki formalne, takie jak np rozliczanie deklaracji podatkowych czy prowadzenie księgowości.

poprzez działalność pro bono

W ramach naszej działalności regularnie wspieramy szereg przedsięwzięć prospołecznych, w szczególności Polską Akcję Humanitarną, organizację Unicef Polska oraz Społeczność Avaaz.org.


Uczestniczymy w projekcie Tydzień Konstytucyjny w Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy, polegającym na wykładach na temat praworządności oraz państwa prawa w szkołach średnich. Wspieramy również Studencką Poradnię Prawa Collegium Polonicum w Słubicach.


Dla klientów, których nie stać na opłacenie porady prowadzimy w każdy wtorek dyżur telefoniczny w godz. 16-17.