Rejestracja firmy, oddziału lub spółki w Niemczech

Działając zgodnie z europejską zasadą swobody gospodarczej możesz prowadzić legalnie działalność gospodarczą na terenie każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty przejdź tutaj


Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie i prowadzenie firmy w Niemczech, gdyż wiąże się to z dużymi oszczędnościami – najwięcej oszczędności przynosi brak konieczności płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne (250 Euro miesięcznie) oraz dużo wyższa kwota wolna od podatku (od 2018 jest to 9000 Euro rocznie).


Ponadto prawo coraz częściej nakłada na polskie firmy obowiązek rejestracji w Niemczech na potrzeby niemieckiego urządu skarbowego.


Jeśli zdecydowałeś się założyć i prowadzić działalność w Niemczech sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc:1. Wybór formy działalności

Aby ułatwić Ci wybór formy prawnej prowadzonej działalności, przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie porównanie, które znajdziesz klikając tutaj (plik w formacie pdf).


2. Rejestracja - rejestrujemy wszelkie formy działalności:

Dokonujemy także zgłoszeń polskich firm budowlanych (kaucja podatkowa - Freistellungsbescheinigung, kasa urlopowa).

Jeśli chcesz poznać szczegóły przejdź tutaj.


3. Obsługa księgowa

Naszym klientom oferujemy pełną obsługę księgową dla prowadzonej przez nich działalności. Oferta dotyczy zarówno działalności jednoosobowej jak i wszelkiego rodzaju spółek. Wycena usługi jest indywidualna. Jeśli chcesz abyśmy przedstawili Ci szczegółową ofertę, skontaktuj się z nami już teraz.


4. Adres i serwis biurowy w Niemczech

Jeśli charakter założonej przez ciebie działalności nie wymaga posiadania fizycznego biura w Niemczech, adres siedziby w Niemczech będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nasza oferta adresu siedziby w Niemczech obejmuje rejestrację siedziby firmy pod niemieckim adresem oraz odbiór poczty i przekierowanie jej na podany przez Ciebie adres w Polsce.


5. Stała obsługa prawna i podatkowa

Dla klientów, którzy chcą mieć przewidywalne koszty obsługi prawnej swojej firmy, przygotowaliśmy ofertę abonamentową. Szczegóły znajdziesz w tym miejscu. Sprawdź, czy to rozwiązanie będzie korzystne dla Ciebie.


6. Reprezentacja przed sądami i urzędami

Jeśli zaistnieje taka konieczność, będziemy reprezentować Cię przed niemieckimi urzędami czy sądami. Zgłoś się do nas,
a my uruchomimy odpowiednie procedury prawne.


7. Profesjonalne tłumaczenia

Przewidujesz, że prowadzenie działalności w Niemczech będzie wymagało od Ciebie stałego zlecania tłumaczeń?
Zgłoś się do nas, a przedstawimy Ci korzystną indywidualną ofertę.


8. Rozliczenia PIT (Einkommensteuer) i VAT

Naszym klientom biznesowym oraz klientom indywidualnym, którzy pracowali w Niemczech, proponujemy rozliczenie VAT i PIT. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenia są wypełnione prawidłowo, skontaktuj się z nami już teraz.


9. Kindergeld

Prowadząc firmę w Niemczech, możesz starać się o dodatkowe środki na utrzymanie i edukację swoich dzieci. Kliknij tutaj i dowiedz się jak przebiega u nas proces pozyskania Kindergeld.Dlaczego warto podjąć współpracę z naszą kancelarią? Nasi dotychczasowi klienci wymieniają trzy główne powody,
dla których zdecydowali się powierzyć nam założenie firmy w Niemczech:


Nasz największy atut

W praktyce okazało się, że naszymi największymi atutami są: szybka reakcja – na wszelkie zapytania odpowiadamy w ciągu 48h, oraz to, że nasi klienci mogą na nas liczyć na każdym etapie prowadzenia działalności – pomagamy zarówno przy rejestracji jak i w trakcie prowadzenia, a także po jej zakończeniu. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie i pewnie, prowadząc swoją firmę w Niemczech.Masz pytania dotyczące zakładania lub prowadzenia działalności w Niemczech? A może prowadzisz już firmę w Niemczech i właśnie borykasz się z trudnym zagadnieniem prawnym? Zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.