Rejestracja firmy, oddziału lub spółki w Niemczech

Działając zgodnie z europejską zasadą swobody gospodarczej, możesz prowadzić legalnie działalność gospodarczą na terenie każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty przejdź tutaj


Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie i prowadzenie firmy w Niemczech, gdyż wiąże się to z dużymi oszczędnościami – najwięcej oszczędności przynosi brak konieczności płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne (250 Euro miesięcznie) oraz dużo wyższa kwota wolna od podatku (od 2018 jest to 9000 Euro rocznie). Ponadto prawo coraz częściej nakłada na polskie firmy obowiązek rejestracji w Niemczech na potrzeby niemieckiego urzędu skarbowego.


Jeśli zdecydowałeś się założyć i prowadzić działalność w Niemczech sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Gdy chcesz zarejestrować spółkę w Niemczech

Pomożemy Ci przeprowadzić cały proces od początku do końca. Sprawdź, jak przebiega u nas proces rejestracji spółki w Niemczech.


1. Zgłoszenie

Kontaktujesz się z nami i zgłaszasz chęć zarejestrowania spółki na terenie Niemiec.


2. Wybór formy działalności

Jeśli do tej pory nie wiesz, jaki rodzaj spółki chcesz założyć, możemy wspólnie się nad tym zastanowić i wybrać najlepszą dla Ciebie opcję. Do wyboru mamy: spółkę cywilną, spółkę kapitałową UG, GmbH, KG, GmbH & Co. KG.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, przejdź tutaj.


3. Adres siedziby

Twoja spółka będzie zarejestrowana pod wskazanym przez Ciebie adresem. Jednak jeśli charakter założonej przez Ciebie spółki nie wymaga posiadania fizycznego biura w Niemczech, proponujemy rejestrację pod adresem udostępnionym przez nas lub naszych partnerów.


4. Rejestracja

W Twoim imieniu prowadzimy wszystkie działania i formalności związane z procesem rejestracji spółki w Niemczech.


5. Serwis biurowy

Jeśli Twoja spółka zarejestrowana jest pod wskazanym przez nas adresem w Niemczech, w ramach tej usługi proponujemy serwis biurowy, który polega na odbiorze poczty i przekierowaniu jej na podany przez Ciebie adres w Polsce.


Gdy prowadzisz już spółkę w Niemczech

Pomożemy Ci w następujących aspektach:


1. Obsługa księgowa i podatkowa

Wszyscy nasi klienci mają możliwość skorzystania z oferty pełnej obsługi księgowej oraz podatkowej, prowadzonej przez zaprzyjaźnione z nami biuro rachunkowe w Niemczech.


2. Obsługa prawna

Pomożemy Ci w każdym aspekcie prawnym, z jakim spotkasz się podczas prowadzenia działalności spółki w Niemczech. Jeśli zaistnieje taka konieczność, będziemy reprezentować Cię przed niemieckimi urzędami czy sądami.


3. Profesjonalne tłumaczenia

Przewidujesz, że prowadzenie działalności w Niemczech będzie wymagało od Ciebie stałego zlecania tłumaczeń? Zgłoś się do nas, a przedstawimy Ci korzystną indywidualną ofertę.


4. Kindergeld

Prowadząc firmę w Niemczech, możesz starać się o dodatkowe środki na utrzymanie i edukację swoich dzieci. Kliknij tutaj i dowiedz się jak przebiega u nas proces pozyskania Kindergeld.Zachęcamy do lekturyDlaczego warto podjąć współpracę z naszą kancelarią? Nasi dotychczasowi klienci wymieniają trzy główne powody, dla których zdecydowali się powierzyć nam założenie firmy w Niemczech:


Nasz największy atut

W praktyce okazało się, że naszymi największymi atutami są: szybka reakcja – na wszelkie zapytania odpowiadamy w ciągu 48h, oraz to, że nasi klienci mogą na nas liczyć na każdym etapie prowadzenia działalności – pomagamy zarówno przy rejestracji jak i w trakcie prowadzenia, a także po jej zakończeniu. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie i pewnie, prowadząc swoją firmę w Niemczech.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget