O nas

Jesteśmy dla Ciebie. Współpracując z naszymi Kancelariami: niemieckiego adwokata (Rechtsanwalt) Krzysztofa Peśli
oraz radcy prawnego Marcina Pelc, masz pewność, że Twoje sprawy zostaną poprowadzone rzetelnie
i z maksymalną skutecznością.


Poznaj nas bliżej

Krzysztof Peśla

Krzysztof Peśla

Adwokat Niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M.

Niemieckie i polskie prawo ukończył w latach 2004/2005. Jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz listę prawników zagranicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie. Jest doktorantem prawa europejskiego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

Specjalizacje:

 • podatki (rozliczenia, zgłoszenia, odwołania)
 • firmy (rejestracje, zezwolenia)
 • świadczenia społeczne (kasy ubezpieczeniowe, Kindergeld)

Często zlecane sprawy w Niemczech:

 • prawo pracy (umowy, wypowiedzenia)
 • prawo rodzinne (rozwody, ugody)
 • prawo karne (wnioski o umorzenie, obrona)

Posiada także uprawnienia trenera komunikacji interpersonalnej i rozwoju osobistego. Jest tłumaczem przysięgłym.


Dowiedz się więcej...
Marcin Pelc

Marcin Pelc

Radca Prawny (Prozessvertreter PL) LL.M.

Jest wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, posiada od 2009 roku doświadczenie w pracy prawnika dwujęzycznego, operującego w swoim fachu prawem polskim oraz niemieckim, zajmuje się również niemieckimi kwestiami podatkowymi.

Specjalizacje:

 • sprawy handlowe i gospodarcze (umowy, windykacja, egzekucja)
 • prawo internetowe (AGB, sklepy internetowe)
 • sprawy budowlane
 • prawo cywilne (odszkodowania, obrona przed roszczeniami)

Jest również instruktorem jogi.


Dowiedz się więcej

Kancelaria

Kiedy powstaliśmy?

Założenie naszej firmy zbiegło się w czasie z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jesteśmy jednym z pierwszych podmiotów gospodarczych założonych przez obywatela Polski w Niemczech przy powołaniu się na europejską swobodę działalności gospodarczej. Radca prawny Marcin Pelc sprawy polsko-niemieckie prowadzi od roku 2009.


Gdzie jesteśmy?

Możesz nas znaleźć w polskiej siedzibie mieszczącej się na szczecińskim podzamczu lub w naszym niemieckim biurze w Löcknitz, mieście znajdującym się w pobliżu Szczecina.


W czym się specjalizujemy?

Nasze Kancelarie świadczą usługi z zakresu niemieckiego i polskiego prawa, usługi księgowe oraz tłumaczenia. Dowiedz się więcej...


Z kim współpracujemy?

W ramach międzynarodowej grupy Gobbs.eu współpracujemy z kancelariami podatkowymi i doradczymi w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Jesteśmy również zrzeszeni w Izbie Adwokackiej w Schwerinie, Okręgowej Izbie Adwokackiej w Szczecinie, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie oraz szczecińskiej Północnej Izbie Gospodarczej.

Zespół

mgr Natalia Jastrzębska

partner koordynujący, specjalista

Ukończyła Filologię Germańską Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych (EBCL poziom A) Europejskiej Akademii Biznesu, włada biegle językiem niemieckim.

mgr Magdalena Roman, LL.M.

prawnik

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a studia licencjackie z filologii germańskiej ze specjalnością tłumaczeniową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej zainteresowania skupiają się wokół prawa cywilnego oraz europejskiego. Prywatnie miłośniczka historii literatury i aktywnego wypoczynku. Włada językiem niemieckim i angielskim.

mgr Martyna Stanasiuk

starszy asystent

Absolwentka Filologii rosyjsko-germańskiej i Logopedii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej pasją są języki obce, które szlifuje podczas licznych podróży. Miłośniczka literatury skandynawskiej i aktywnego wypoczynku.

Julia Rychlińska

młodszy asystent

Studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Włada biegle jęz. angielskim oraz niemieckim w stopniu komunikatywnym. Prywatnie pasjonatka samorozwoju, literatury, dobrego kina i aktywnego wypoczynku.

mgr Sebastian Kowalczyk, LL.M.

młodszy asystent-prawnik

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Włada biegle językiem niemieckim oraz angielskim.

Beata Jezierska

asystent

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na różnych szczeblach kariery. Interesuje ją drugi człowiek, psychologia, techniki samorozwoju. Aktywna działaczka społeczna, nastawiona na współdziałanie. Wdraża w swoje życie ideę „zero waste”.

lic. Ewa Hut

asystent

Ukończyła studia pierwszego stopnia ze specjalizacji Rachunkowość i Finanse.Aktualnie kończy studia Zarządzania Finansami na Wydziale Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Jej zainteresowania to sport, ekonomia i polityka.

Pascal Bodnar

asystent, tłumacz

Studiował prawo na Uniwersytecie Poczdamskim, Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, a obecnie kończy studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat rynku kapitałowego, języków obcych oraz podróżowania. Włada biegle językiem niemieckim oraz angielskim, a francuskim i hiszpańskim na poziomie średnio-zaawansowanym.

Misja

Naszą misją jest systematyczne wspieranie rozwoju relacji pomiędzy Polakami a Niemcami. Chcemy by nasze działania prowadziły do wzrostu wzajemnego zaufania i tolerancji pomiędzy tymi dwoma sąsiadującymi ze sobą Narodami.


W jaki sposób realizujemy naszą misję?


poprzez pomoc osobom prywatnym

Napotykając problem prawny w drugim kraju, najczęściej jako osoby prywatne staramy się rozwiązać go stosując metody nam znane, tj. często okazują się one jednak nieskuteczne w drugim kraju. Powoduje topoczucie niesprawiedliwości i rozżalenia. Wiele osób ostatecznie rezygnuje przez to z dochodzenia przysługujących im praw. Naszym zadaniem jest temu przeciwdziałać. Osobom niezdecydowanym jeszcze na skorzystanie z pomocy prawnej staramy się pomóc poprzez udostępnianie na naszych stronach nieodpłatnych aktualnych informacji.


Jeżeli podejmujecie Państwo decyzję o skorzystaniu z pomocy adwokackiej, naszą rolą jest przede wszystkim fachowe wyjaśnienie sytuacji prawnej - przepisów prawa oraz praktyki Sądów i urzędów. Następnie, jeżeli jest to dla Państwa korzystne, podejmujemy aktywne działania prawne, skuteczne w systemie prawnym danego kraju.


Nasze zadanie uznajemy od strony naszej misji za zrealizowane, jeżeli po zakończeniu zlecenia macie Państwo przekonanie, że Państwa sprawa została potraktowana z uwagą i należytą starannością nie tylko przez nas, ale także przez osoby (Sądy, urzędników), które otrzymały ją do rozpatrzenia, a przez to czujecie się Państwo szanowani przez władze drugiego kraju.

poprzez współpracę z firmami

Realizując przedsięwzięcie w innym kraju jako przedsiębiorcy, z reguły znamy jako fachowcy faktyczny sposób na jego wykonanie. Mamy także wstępne obliczoną rentowność projektu. Najczęściej posiadamy też pewną wiedzę prawną, pozyskaną z ogólnie dostępnych źródeł bądź od kolegów z branży. Tutaj pojawia się pierwsza kalkulacja kosztów pomocy prawnej: czy warto zainwestować w tym zakresie i zapobiec potencjalnym problemom prawnym oraz ustalić, na ile prawo drugiego kraju wpłynie na ostateczny zysk naszego projektu. Naszą rolą na tym etapie jest zachęcanie do takich działań profilaktycznych. W tym celu regularnie publikujemy też aktualne informacje fachowe.


Duża część naszych klientów zwraca się do nas już w sytuacji, gdy pojawił się konkretny problem prawny, na przykład kontrola urzędowa lub nieuczciwy dłużnik. Naszym zadaniem jest tutaj pomoc w wyjściu z sytuacji obronną ręką, co często wiąże się z utrzymaniem przez Państwa firmę na danym rynku. Nasze zadanie uznajemy od strony naszej misji za zrealizowane, jeżeli - po zakończeniu zlecenia - prowadzenie biznesu na drugim rynku jest dla Państwa nie tylko rentowne, ale również satysfakcjonujące od strony ram i zasad, w jakich się ono odbywa.

poprzez działalność pro bono

W ramach naszej działalności regularnie wspieramy szereg przedsięwzięć prospołecznych, w szczególności Polską Akcję Humanitarną, organizację Unicef Polska oraz Społeczność Avaaz.org.


Uczestniczymy w projekcie Tydzień Konstytucyjny w Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy, polegającym na wykładach na temat praworządności oraz państwa prawa w szkołach średnich. Wspieramy również Studencką Poradnię Prawa Collegium Polonicum w Słubicach.


Dla klientów, których nie stać na opłacenie porady prowadzimy w każdy wtorek dyżur telefoniczny w godz. 16-17.

Kariera

Zatrudnimy Asystenta-Specjalistę - dowiedz się więcej...


Naszym celem jest realizowanie naszej misji w możliwie najbardziej efektywny sposób. Wg dostępnych badań najlepsze efekty w tym zakresie osiągają kancelarie złożone z 10 i więcej przedstawicieli wolnych zawodów. Jest to również naszym celem. Realizujemy go poprzez nawiązywanie współpracy z już działającymi firmami, ale przede wszystkim kształcąc i rozwijając własną kadrę i pracowników.


Stale rosnąca ilość zleceń powoduje także konieczność wykonywania szeregu prac - od najprostszych, takich jak archiwizacja dokumentów, po opracowywanie zawansowanych opinii prawnych i współodpowiedzialność za sprawy klientów. Dlatego zawsze poszukujemy osób, które chcą iść tą drogą razem z nami:


1. Praktykanci


Potrzebujemy:

 • świeżego spojrzenia
 • zaangażowania
 • pomocy w przygotowywaniu opracowań i pracach sekretariatu

Oferujemy:

 • przyjazną atmosferę
 • zapoznanie się z funkcjonowaniem nowoczesnej transgranicznej kancelarii
 • pomoc i wsparcie fachowe
 • ułatwienie wyboru dróg dalszego rozwoju

2. Pomoce studenckie


Potrzebujemy:

 • pomocy w przygotowaniu opracowań i w pracach sekretariatu

Oferujemy:

 • przyjazną atmosferę
 • umowę zlecenie

3. Stażyści


Potrzebujemy:

 • kandydatów na nowo tworzone miejsca pracy, zastępstw oraz wolnych wspołpracowników
 • pomocy przy bieżącej pracy kancelarii

Oferujemy:

 • przyjazną atmosferę
 • pomoc i wsparcie fachowe
 • ułatwienie wyboru dróg dalszego rozwoju
 • zatrudnienie lub stałą współpracę

4. Prawnicy z dobrą znajomością niemieckiego prawa, szczególnie absolwenci Uniwersytetu Europejskiego Viadrina


Potrzebujemy:

 • chęci rozwoju w zakresie prawa niemieckiego
 • zaangażowania na rzecz kancelarii i naszych klientów

Oferujemy:

 • przyjazną atmosferę
 • zatrudnienie lub stałą współpracę
 • rozwój w ramach kancelarii i wsparcie rozwoju zawodowego
 • po uzyskaniu uprawnień zawodowych - partnerstwo

5. Partnerzy


Potrzebujemy:

 • osób i firm realizujących tę samą lub wspólną z naszą misję
 • uczciwej współpracy
 • wzajemnego rozwoju
 • synergii

Oferujemy:

 • przyjazną atmosferę
 • wspólny rozwój
 • wzajemne wsparcie i wymianę wiedzy
 • podział pracy wg specjalizacji
 • udział w efektach naszej pracy