O nas

Jesteśmy dla Ciebie. Współpracując z naszymi Kancelariami: niemieckiego adwokata (Rechtsanwalt) Krzysztofa Peśli
oraz radcy prawnego Marcina Pelc, masz pewność, że Twoje sprawy zostaną poprowadzone rzetelnie
i z maksymalną skutecznością.


Poznaj nas bliżej

Krzysztof Peśla

Krzysztof Peśla

Adwokat Niemiecki (Rechtsanwalt) LL.M.

Niemieckie i polskie prawo ukończył w latach 2004/2005. Jest wpisany na listę niemieckich adwokatów Izby Adwokackiej w Schwerin oraz listę prawników zagranicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie. Jest doktorantem prawa europejskiego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

Specjalizacje:

 • podatki (rozliczenia, zgłoszenia, odwołania)
 • firmy (rejestracje, zezwolenia)
 • świadczenia społeczne (kasy ubezpieczeniowe, Kindergeld)

Często zlecane sprawy w Niemczech:

 • prawo pracy (umowy, wypowiedzenia)
 • prawo rodzinne (rozwody, ugody)
 • prawo karne (wnioski o umorzenie, obrona)

Posiada także uprawnienia trenera komunikacji interpersonalnej i rozwoju osobistego. Jest tłumaczem przysięgłym.


Dowiedz się więcej...
Marcin Pelc

Marcin Pelc

Radca Prawny (Prozessvertreter PL) LL.M.

Jest wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, posiada od 2009 roku doświadczenie w pracy prawnika dwujęzycznego, operującego w swoim fachu prawem polskim oraz niemieckim, zajmuje się również niemieckimi kwestiami podatkowymi.

Specjalizacje:

 • sprawy handlowe i gospodarcze (umowy, spółki, windykacja, egzekucja)
 • prawo internetowe (AGB, sklepy internetowe)
 • sprawy budowlane
 • prawo cywilne (odszkodowania, obrona przed roszczeniami)
 • sprawy budowlane - w tym zwolnienia z kaucji budowlanej (Freistellungsbescheinigung)

Jest również instruktorem jogi.


Dowiedz się więcej

Kancelaria

Kiedy powstaliśmy?

Założenie naszej firmy zbiegło się w czasie z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jesteśmy jednym z pierwszych podmiotów gospodarczych założonych przez obywatela Polski w Niemczech przy powołaniu się na europejską swobodę działalności gospodarczej. Radca prawny Marcin Pelc sprawy polsko-niemieckie prowadzi od roku 2009.


Gdzie jesteśmy?

Możesz nas znaleźć w polskiej siedzibie mieszczącej się na szczecińskim podzamczu lub w naszym niemieckim biurze w Löcknitz, mieście znajdującym się w pobliżu Szczecina.


W czym się specjalizujemy?

Nasze Kancelarie świadczą usługi z zakresu niemieckiego i polskiego prawa, usługi księgowe oraz tłumaczenia. Dowiedz się więcej...


Z kim współpracujemy?

W ramach międzynarodowej grupy Gobbs.eu współpracujemy z kancelariami podatkowymi i doradczymi w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Jesteśmy również zrzeszeni w Izbie Adwokackiej w Schwerinie, Okręgowej Izbie Adwokackiej w Szczecinie, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie oraz szczecińskiej Północnej Izbie Gospodarczej.

Zespół

mgr Natalia Jastrzębska

partner koordynujący, specjalista

Ukończyła Filologię Germańską Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych (EBCL poziom A) Europejskiej Akademii Biznesu, włada biegle językiem niemieckim.

mgr Iga Zawiślak-Podleśny, LL.M.

prawnik

Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie oraz EWSPA w Warszawie. Studia podyplomowe kontynuuje na wydziale prawa w Hagen (ekonomia, prawo gospodarcze). Biegle posługuje się niemieckim językiem prawniczo-ekonomicznym oraz komunikatywnie w języku angielskim. Wolny czas poświęca literaturze, zarówno fachowej jak i powszechnej, technikom samorozwoju, bieganiu i podróżom.

mgr Martyna Stanasiuk

starszy asystent

Absolwentka Filologii rosyjsko-germańskiej i Logopedii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej pasją są języki obce, które szlifuje podczas licznych podróży. Miłośniczka literatury skandynawskiej i aktywnego wypoczynku.

Beata Jezierska

asystent

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na różnych szczeblach kariery. Interesuje ją drugi człowiek, psychologia, techniki samorozwoju. Aktywna działaczka społeczna, nastawiona na współdziałanie. Wdraża w swoje życie ideę „zero waste”.

lic. Ewa Hut

asystent

Ukończyła studia pierwszego stopnia ze specjalizacji Rachunkowość i Finanse. Aktualnie kończy studia Zarządzania Finansami na Wydziale Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Jej zainteresowania to sport, ekonomia i polityka.

Pascal Bodnar

asystent, tłumacz

Studiował prawo na Uniwersytecie Poczdamskim, Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, a obecnie kończy studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat rynku kapitałowego, języków obcych oraz podróżowania. Włada biegle językiem niemieckim oraz angielskim, a francuskim i hiszpańskim na poziomie średnio-zaawansowanym.

Julia Świtała

asystent

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiowała na Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin. Biegle wlada jezykiem angielskim. W wolnym czasie czyta literaturę współczesną oraz poglebia swoje umiejetnosci z zakresu języka angielskiego i niemieckiego.

mgr Przemysław Grota

asystent

Absolwent prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Biegle posługuje się językiem niemieckim oraz angielskim. Doswiadczenie zawodowe z zakresu praktycznego zastosowania polskiego prawa cywilnego i windykacji zdobywal m.in. w ramach zatrudnienia w kancelarii komorniczej. Swoją przyszłość wiąże z pracą adwokata. Interesuje się nowinkami technologicznymi i angielską piłką nożną.

Misja

Naszą misją jest systematyczne wspieranie rozwoju relacji pomiędzy Polakami a Niemcami. Chcemy by nasze działania prowadziły do wzrostu wzajemnego zaufania i tolerancji pomiędzy tymi dwoma sąsiadującymi ze sobą Narodami.


W jaki sposób realizujemy naszą misję?


poprzez pomoc osobom prywatnym

Napotykając problem prawny w drugim kraju, najczęściej jako osoby prywatne staramy się rozwiązać go stosując metody nam znane, tj. często okazują się one jednak nieskuteczne w drugim kraju. Powoduje topoczucie niesprawiedliwości i rozżalenia. Wiele osób ostatecznie rezygnuje przez to z dochodzenia przysługujących im praw. Naszym zadaniem jest temu przeciwdziałać. Osobom niezdecydowanym jeszcze na skorzystanie z pomocy prawnej staramy się pomóc poprzez udostępnianie na naszych stronach nieodpłatnych aktualnych informacji.


Jeżeli podejmujecie Państwo decyzję o skorzystaniu z pomocy adwokackiej, naszą rolą jest przede wszystkim fachowe wyjaśnienie sytuacji prawnej - przepisów prawa oraz praktyki Sądów i urzędów. Następnie, jeżeli jest to dla Państwa korzystne, podejmujemy aktywne działania prawne, skuteczne w systemie prawnym danego kraju.


Nasze zadanie uznajemy od strony naszej misji za zrealizowane, jeżeli po zakończeniu zlecenia macie Państwo przekonanie, że Państwa sprawa została potraktowana z uwagą i należytą starannością nie tylko przez nas, ale także przez osoby (Sądy, urzędników), które otrzymały ją do rozpatrzenia, a przez to czujecie się Państwo szanowani przez władze drugiego kraju.

poprzez współpracę z firmami

Realizując przedsięwzięcie w innym kraju jako przedsiębiorcy, z reguły znamy jako fachowcy faktyczny sposób na jego wykonanie. Mamy także wstępne obliczoną rentowność projektu. Najczęściej posiadamy też pewną wiedzę prawną, pozyskaną z ogólnie dostępnych źródeł bądź od kolegów z branży. Tutaj pojawia się pierwsza kalkulacja kosztów pomocy prawnej: czy warto zainwestować w tym zakresie i zapobiec potencjalnym problemom prawnym oraz ustalić, na ile prawo drugiego kraju wpłynie na ostateczny zysk naszego projektu. Naszą rolą na tym etapie jest zachęcanie do takich działań profilaktycznych. W tym celu regularnie publikujemy też aktualne informacje fachowe.


Duża część naszych klientów zwraca się do nas już w sytuacji, gdy pojawił się konkretny problem prawny, na przykład kontrola urzędowa lub nieuczciwy dłużnik. Naszym zadaniem jest tutaj pomoc w wyjściu z sytuacji obronną ręką, co często wiąże się z utrzymaniem przez Państwa firmę na danym rynku. Nasze zadanie uznajemy od strony naszej misji za zrealizowane, jeżeli - po zakończeniu zlecenia - prowadzenie biznesu na drugim rynku jest dla Państwa nie tylko rentowne, ale również satysfakcjonujące od strony ram i zasad, w jakich się ono odbywa.

poprzez działalność pro bono

W ramach naszej działalności regularnie wspieramy szereg przedsięwzięć prospołecznych, w szczególności Polską Akcję Humanitarną, organizację Unicef Polska oraz Społeczność Avaaz.org.


Uczestniczymy w projekcie Tydzień Konstytucyjny w Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy, polegającym na wykładach na temat praworządności oraz państwa prawa w szkołach średnich. Wspieramy również Studencką Poradnię Prawa Collegium Polonicum w Słubicach.


Dla klientów, których nie stać na opłacenie porady prowadzimy w każdy wtorek dyżur telefoniczny w godz. 16-17.