Niemieckie prawo i podatki

Czy wiesz, że nasi klienci czują się bezpiecznie pracując lub prowadząc działalność w Niemczech,
bo wiedzą, że otrzymają od nas pełne wsparcie z zakresu prawa i podatków?

Zobacz, w jaki sposób możemy Ci pomóc:

Dla klientów indywidualnych

1. Porady prawne

Klienci indywidualni otrzymają od nas wsparcie w zakresie:


2. Rozliczenia roczne PIT (Einkommensteuer)

Naszym klientom indywidualnym, którzy pracowali w Niemczech, proponujemy rozliczenie PIT.


3. Dochodzenie świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań

Jeśli zajdzie taka potrzeba, z determinacją poprowadzimy w Twoim imieniu sprawę wobec niemieckiego organu lub sądu, a także wobec najwyższych sądów europejskich.Dla prowadzących firmę w Niemczech

1. Porady prawne

Prowadząc firmę w Niemczech, zapewne spotkasz się z różnymi sytuacjami, które będziesz chciał wyjaśnić pod kątem prawnym. Gwarantujemy, że udzielimy każdej potrzebnej Ci porady, zarówno z zakresu prawa niemieckiego, polskiego, jak również europejskiego. Zapoznaj się z dziedzinami, którymi zajmujemy się na co dzień.


2. Doradztwo w wyborze formy prawnej i lokalizacji

Nie jesteś pewien, jaka forma działalności będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zastanawiasz się, jaką lokalizację wybrać, by w pełni wykorzystać potencjał niemieckiego rynku? Skontaktuj się z nami i przedstaw swój pomysł, a my przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.


3. Rejestracja i wyrejestrowanie działalności w Niemczech

Jeśli jesteś w trakcie zapoznawania się z naszą ofertą, zapewne już wiesz, że dokonujemy rejestracji wszelkich form działalności gospodarczych, jakie dostępne są w Niemczech. Rejestrujemy zarówno działalności jednoosobowe, jak również spółki osobowe, kapitałowe, czy niemieckie oddziały spółek firm polskich. Dokonujemy zgłoszeń polskich firm w niemieckim urzędzie skarbowym. Więcej szczegółów znajdziesz, przechodząc na stronę: Zakładanie firm w Niemczech. Ponadto prowadzimy sprawy w Niemczech, dochodzimy świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań - sprawdź ceny naszych usług. Chcesz zlecić nam poprowadzenie sprawy lub masz do nas pytanie? Skontaktuj się z nami.


4. Pisma urzędowe

Korespondencja z niemieckimi Urzędami i Sądami może sprawiać trudności nawet osobie, która na co dzień doskonale posługuje się językiem niemieckim. Jeśli chcesz mieć pewność, że wysyłane w Twojej sprawie pisma i formularze są prawidłowo sformułowane oraz wysłane w odpowiednim terminie, zleć to zadanie naszej kancelarii. Sprawdź ceny naszych usług.5. Usługi podatkowo-księgowe

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wieloletniej współpracy z firmą księgową GOBBS Steuerberatungsgesellschaft GmbH, możemy zaoferować Ci usługę pełnej obsługi księgowej Twojej firmy. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty zostaną prawidłowo zaksięgowane, a wszelkiego rodzaju rozliczenia miesięczne i roczne wypełnione bezbłędnie i oddane w odpowiednim terminie, zastanów się nad tą opcją. Jeśli chcesz zlecić nam poprowadzenie sprawy lub masz do nas pytanie, skontaktuj się z nami.


6. Rozliczenia roczne PIT (Einkommensteuer)

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenia są wypełnione prawidłowo i złożone na czas, skontaktuj się z nami.


7. Uczestnictwo w negocjacjach

Im dłużej Twoja firma będzie działać na rynku niemieckim, tym częściej będziesz spotykał się z nowymi kontrahentami. Od tego, w jaki sposób poprowadzisz negocjacje i jakie w związku z tym podpiszesz umowy, będzie zależał dalszy rozwój Twojej firmy. Uczestnicząc w tych rozmowach razem z Tobą, możemy pomóc Ci na co najmniej dwa sposoby: pełniąc rolę profesjonalnego tłumacza lub będąc pełnoprawnym negocjatorem, który pomoże ustalić korzystniejsze dla Ciebie warunki współpracy.


8. Dochodzenie świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy w Twoim imieniu poprowadzić sprawę o dochodzenie odszkodowania wobec niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej. Sprawy te mogą obejmować ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe, emerytalne czy też odszkodowania z tytułu ograniczenia zdolności do pracy.


9. Windykacja należności

Mamy nadzieję, że nieuczciwi kontrahenci będą omijać Twoją firmę z daleka, jednak jeśli zdarzy Ci się ta niemiła sytuacja, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc naszej kancelarii.


Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget