Termin na złożenie deklaracji rocznej za rok 2019 a COVID-19


Czy termin złożenia deklaracji podatkowej w Niemczech za rok 2019 uległ zmianie?


Termin na złożenie rozliczenia rocznego za rok 2019 dla osób, które rozliczają się samodzielnie upływa 31 lipca 2020r. Dotyczy to również podatków związanych z działalnością i podatku VAT (Gewerbesteuer, Umsatzsteuer). Termin ten może zostać przedłużony - nie wymaga to wypełniania szczegółowych formularzy. Wystarczy wysłać do urzędu skarbowego pismo za pomocą poczty lub faksu, w którym uzasadnimy naszą prośbę o przedłużenie terminu. Ważne jest, aby pamiętać o podaniu numeru podatkowego (Steuernummer) oraz dokładnie opisać naszą sytuację, przytaczając powody, ze względu na które nie uda nam się złożyć deklaracji w terminie.


Urzędy skarbowe przewidują możliwość odroczenia płatności wymagalnego podatku VAT, jeżeli przedsiębiorca w związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią nie jest w stanie go uiścić. W tym celu należy wysłać wniosek do urzędu skarbowego, w którym wyjaśnimy naszą sytuację i uzasadnimy prośbę o odroczenie płatności.


W przypadku osób, które rozliczają się z pomocą doradcy podatkowego, termin upływa na koniec lutego przyszłego roku. Jako, że 28 lutego 2021 r. przypada w niedzielę, ostateczny termin na złożenie deklaracji rocznej za rok 2019 przy pomocy doradcy podatkowego upływa 01.03.2021 r.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget