Termin na złożenie deklaracji rocznej za rok 2019 a COVID-19


Czy termin złożenia deklaracji podatkowej w Niemczech za rok 2019 uległ zmianie?


Termin na złożenie rozliczenia rocznego za rok 2019 dla osób, które rozliczają się samodzielnie upływa 31 lipca 2020r. Dotyczy to również podatków związanych z działalnością i podatku VAT (Gewerbesteuer, Umsatzsteuer). Termin ten może zostać przedłużony - nie wymaga to wypełniania szczegółowych formularzy. Wystarczy wysłać do urzędu skarbowego pismo za pomocą poczty lub faksu, w którym uzasadnimy naszą prośbę o przedłużenie terminu. Ważne jest, aby pamiętać o podaniu numeru podatkowego (Steuernummer) oraz dokładnie opisać naszą sytuację, przytaczając powody, ze względu na które nie uda nam się złożyć deklaracji w terminie.


Urzędy skarbowe przewidują możliwość odroczenia płatności wymagalnego podatku VAT, jeżeli przedsiębiorca w związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią nie jest w stanie go uiścić. W tym celu należy wysłać wniosek do urzędu skarbowego, w którym wyjaśnimy naszą sytuację i uzasadnimy prośbę o odroczenie płatności.


W przypadku osób, które rozliczają się z pomocą doradcy podatkowego, termin upływa na koniec lutego przyszłego roku. Jako, że 28 lutego 2021 r. przypada w niedzielę, ostateczny termin na złożenie deklaracji rocznej za rok 2019 przy pomocy doradcy podatkowego upływa 01.03.2021 r.


Jeśli masz pytania lub chcesz zlecić nam rozwiązanie kwestii prawnej, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.