Niemieckie prawo i podatki dla Twojego biznesu

Czy wiesz, że nasi klienci czują się bezpiecznie, prowadząc biznes w Niemczech, bo wiedzą, że otrzymają od nas pełne wsparcie z zakresu prawa i podatków? Tobie też możemy udzielić wsparcia prawnego na każdym etapie działalności Twojej firmy.

lat praktyki

zadowolonych klientów

rozwiązanych sprawW czym możemy Ci pomóc?

Doradztwo w wyborze formy prawnej i lokalizacji


Nie jesteś pewien, jaka forma działalności będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zastanawiasz się, jaką lokalizację wybrać, by w pełni wykorzystać potencjał niemieckiego rynku? Skontaktuj się z nami i przedstaw swój pomysł, a my przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy Ci najakorzystniejsze rozwiązanie.

Rejestracja i wyrejestrowanie spółki lub oddziału w Niemczech


Dokonujemy rejestracji wszelkich form działalności gospodarczych, jakie dostępne są w Niemczech. Dla klientów biznesowych rejestrujemy spółki osobowe, kapitałowe, czy niemieckie oddziały firm polskich. Dokonujemy zgłoszeń polskich firm w niemieckim urzędzie skarbowym. Więcej szczegółów znajdziesz przechodząc na stronę Rejestracja firmy, spółki lub oddziału w Niemczech.

Porady prawne


Prowadząc firmę w Niemczech, zapewne spotkasz się z różnymi sytuacjami, które będziesz chciał wyjaśnić pod względem prawnym. Gwarantujemy, że udzielimy każdej potrzebnej Ci porady, zarówno z zakresu prawa niemieckiego, polskiego, jak również europejskiego. Zapoznaj się z dziedzinami, którymi zajmujemy się na co dzień.

Sprawy sądowe i urzędowe


Korespondencja z niemieckimi Urzędami i Sądami może sprawiać trudności nawet osobie, która na co dzień doskonale posługuje się językiem niemieckim. Jeśli chcesz mieć pewność, że wysyłane w Twojej sprawie pisma i formularze są prawidłowo sformułowane oraz wysłane w odpowiednim terminie, zleć to zadanie naszej kancelarii. Sprawdź zasady wyceny naszych usług.

Usługi podatkowo-księgowe


Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wieloletniej współpracy z firmą księgową GOBBS Steuerberatungsgesellschaft GmbH, możemy zaoferować Ci usługę pełnej obsługi księgowej Twojej firmy. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty zostaną prawidłowo zaksięgowane, a wszelkiego rodzaju rozliczenia miesięczne i roczne wypełnione bezbłędnie i oddane w odpowiednim terminie, zastanów się nad tą opcją. Jeśli chcesz zlecić nam poprowadzenie sprawy lub masz do nas pytanie, skontaktuj się z nami.

Zwolnienia z podatku budowlanego (Freistellungsbescheinigung)


Dla Twojej firmy budowlanej w Niemczech uzyskujemy zwolnienie z tzw. kaucji budowlanej (Freistellungsbescheinigung). Zwolnienie z kaucji budowlanej upoważnia do wystawienia niemieckiemu kontrahentowi faktury bez potrącenia na rzecz niemieckiego urzędu skarbowego 15% kaucji podatkowej Baubzugsteuer, która w innym przypadku można by odzyskać dopiero na koniec roku, po uprzednim złożeniu dodatkowego wniosku. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

Dochodzenie świadczeń ubezpieczeniowych i odszkodowań


Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy w Twoim imieniu poprowadzić sprawę o dochodzenie odszkodowania wobec niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej. Sprawy te mogą obejmować ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe, emerytalne czy też odszkodowania z tytułu ograniczenia zdolności do pracy.

Windykacja należności


Mamy nadzieję, że nieuczciwi kontrahenci będą omijać Twoją firmę z daleka, jednak jeśli zdarzy Ci się ta niemiła sytuacja, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc naszej kancelarii.

Warto wiedzieć


Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?
Powierz nam poprowadzenie Twojej sprawy

Jeśli i Ty jesteś reprezentantem firmy, która chce założyć spółkę lub oddział spółki w Niemczech lub potrzebujesz pomocy z zakresu niemieckiego prawa i podatków, zwróć się do nas. Udzielimy Ci porady prawnej lub w Twoim imieniu poprowadzimy sprawę przed niemieckim Sądem.


Zarezerwuj poradę stacjonarną   Zarezerwuj poradę zdalną