Rozliczenie roczne i zwrot podatku w Niemczech

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje rozliczenie roczne PIT z tytułu zatrudnienia w Niemczech bądź rozliczenie roczne PIT i VAT z tytułu prowadzonej działalności, zostało wykonane w sposób prawidłowy, z uwzględnieniem maksymalnego zwrotu podatku, zleć jego wypełnienie naszej kancelarii.

Jak przebiega cały proces?

1. Zgłoszenie

Po upływie roku podatkowego zgłaszasz nam chęć dokonania rocznego rozliczenia PIT z tytułu zatrudnienia lub PIT i VAT prowadzonej przez Ciebie działalności w Niemczech.


2. Oferta

Odpowiadając na Twoje zgłoszenie, przedstawiamy Ci ofertę, która jest uzależniona od formy Twojego zatrudnienia lub rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności (działalność jednoosobowa, firma - Gewerbe).


3. Porada (opcjonalnie)

Jeśli masz pytania dotyczące rozliczenia rocznego prowadzonej przez Ciebie działalności w Niemczech lub chcesz wyjaśnić swoje wątpliwości, służymy Ci poradą prawną.


4. Wyliczenie dochodu

Na podstawie udostępnionych przez Ciebie dokumentów robimy wyliczenie dochodu z Twojej działalności prowadzonej w Niemczech i podajemy je do polskiej deklaracji podatkowej (PIT-ZG).


5. Deklaracja podatkowa

Po otrzymaniu od Ciebie gotowej polskiej deklaracji podatkowej – deklarację możesz przygotować we własnym zakresie lub skorzystać z usług poleconego przez nas partnera - i uzyskaniu przez Ciebie z polskiego Urzędu Skarbowego zaświadczenia o dochodach na niemieckim formularzu EU-EOG (pobierz formularz w PDF) możemy dokończyć wypełnianie deklaracji niemieckiej.


6. Wysyłka

Po podpisaniu przez Ciebie rozliczonej deklaracji, wysyłamy ją w Twoim imieniu do niemieckiego Urzędu Skarbowego.


7. Decyzja

W Twoim imieniu odbieramy i analizujemy decyzję z niemieckiego Urzędu Skarbowego. Sprawdzamy ją pod kontem prawidłowości uzyskanego zwrotu podatku, a w uzasadnionych przypadkach piszemy stosowne odwołanie.Masz pytania dotyczące rozliczenia podatku w Niemczech? Chcesz zlecić nam wykonanie rozliczenia? Zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.