Zwolnienie z kaucji budowlanej w Niemczech - Freistellungsbescheinigung

Prowadzisz lub zamierzasz prowadzić prace budowlane w Niemczech i zastanawiasz się, jak uzyskać zwolnienie z kaucji budowlanej? A może prowadziłeś prace, które są już zakończone i zastawiasz się, jak odzyskać wpłaconą kaucję z niemieckiego urzędu skarbowego? W obu przypadkach możemy Ci pomóc. Sprawdź ofertę i skontaktuj się z nami.

lat praktyki

zadowolonych klientów

rozwiązanych sprawW jaki sposób działamy?

Pomoc w uzyskaniu zwolnienia lub odzyskanie kaucji

Kaucja budowlana Bauabzugsteuer wynosi 15% wartości zlecenia, dlatego lepszą opcją dla Ciebie jest uzyskanie zwolnienia – Twoje środki nie będą zablokowane. Jeśli kaucja została już wpłacona, pomożemy Ci ją odzyskać.

Pracujemy dla klientów z całej Polski

Wszelkie formalności prowadzimy drogą mailową lub/i telefoniczną, dlatego skutecznie poprowadzimy sprawę również dla Ciebie, bez względu na to, w jakim zakątku Polski mieści się Twoja firma.

Jednorazowy wniosek lub stała obsługa

Możesz wybrać opcję jednorazowego złożenia wniosku dotyczącego uzyskania zwolnienia z kaucji lub jej odzyskania albo zlecić nam stałą obsługę, gdy chcesz, by Twoja działalność budowlana w Niemczech przebiegała bez zakłóceń.

Podejmujemy się prowadzenia trudnych spraw

Jeśli natknąłeś się na niespodziewane utrudnienia ze strony zleceniodawcy lub niemieckiego urzędu skarbowego i zastanawiasz się, jak rozwiązać tę sprawę, zgłoś się z tym do nas. Włączymy się i poprowadzimy sprawę w Twoim imieniu.

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Uzyskanie zwolnienia z kaucji - usługa jednorazowa


Zaświadczenie zwolnienia z kaucji budowlanej (Freistellungsbescheinigung) można uzyskać w każdym momencie, jednak najkorzystniej jest uzyskać je jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. W procesie tym należy uwzględnić okres oczekiwania na wydanie decyzji, który w tym przypadku wynosi około miesiąca.


Co należy zrobić, aby uzyskać taki dokument? Wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w urzędzie, przy czym, w przypadku wybrania tej usługi, wypełnianiem i wysyłaniem wniosku zajmujemy się my. W tym celu będziemy potrzebować od Ciebie następujących dokumentów:


 • wypełnionego formularza z danymi firmy (przesyłamy)
 • podpisanych formularzy zgłoszeniowych do urzędu (przesyłamy)
 • pełnomocnictwa (przesyłamy)
 • certyfikatu rezydencji (do potwierdzenia przez urząd skarbowy, przesyłamy)
 • dokumenty z CEIDG / KRS w Polsce

Uzyskanie zwrotu kaucji - usługa jednorazowa

Jeżeli już prowadziłeś prace budowlane w Niemczech i zleceniodawca potrącał kaucję z opłacanych zleceń, powinieneś otrzymać specjalne zaświadczenie. Na jego podstawie jesteśmy w stanie odzyskać dla Ciebie odprowadzoną kaucję z niemieckiego urzędu skarbowego.

Stała obsługa dla firm budowlanych

Jeśli prowadzisz wiele inwestycji budowlanych najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie stała obsługa prawna – Twoja dokumentacja oraz korespondencja z niemieckim urzędem skarbowym będzie prowadzona na bieżąco.

Co konkretnie obejmuje ta usługa?

 • Obsługę regularnych wniosków o zwolnienie z kaucji budowlanej Freistellungsbescheinigung – zaświadczenia o zwolnienia z  niemieckiego podatku budowlanego Bauabzugsteuer.
 • Obsługę regularnie przesyłanych przez niemiecki urząd skarbowy formularzy sprawdzających sposób opodatkowania (Prüfung der Steuerpflicht).
 • W przypadku zażądania przez niemiecki urząd skarbowy przygotowania rocznej zerowej deklaracji niemieckiego podatku dochodowego EStG – do 60 minut pracy/deklarację.
 • Dodatkowe doradztwo prawne i tłumaczenia w zakresie do 20 minut pracy kancelarii miesięcznie (ryczałt).

Warto wiedzieć

Jak wygląda proces prowadzenia sprawy?


 • Kontakt

  Napisz do nas lub zadzwoń.
 • Wybór zakresu i formy współpracy

  Wybierz to, czego aktualnie najbardziej potrzebujesz: usługa jednorazowa (zwolnienie lub zwrot) lub stała współpraca.
 • Przesłanie dokumentów

  Przesyłasz nam wypełnione dokumenty, a my zajmujemy się resztą.
 • Pozyskanie zwolnienia lub zwrotu kaucji

  Uzyskujemy dla Ciebie stosowny dokument.
 • Stała obsługa (w przypadku wybrania wariantu III)

  Na bieżąco prowadzimy Twoją dokumentację oraz korespondencję z właściwymi instytucjami.

Powierz nam poprowadzenie Twojej sprawy

Każdemu klientowi zapewniamy profesjonalną obsługę. Możesz być pewien, że zadbamy o prawidłowość złożonych wniosków i dotrzymanie terminów urzędowych. W Twoim imieniu poprowadzimy całą korespondencję z urzędami. Możemy włączyć się na każdym etapie prowadzenia sprawy.


Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej o zwolnieniu z kaucji budowlanej Freistellungsbescheinigung?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do naszej bazy wiedzy. Znajdziesz tam odpowiedzi na szereg pytań, jakie zadają nam nasi klienci.