Aktualizacja terminów podatkowych w Niemczech 2022-2024


W odpowiedzi na wyzwania wywołane pandemią COVID-19 oraz innymi czynnikami zewnętrznymi, niemieckie władze podatkowe zdecydowały o wydłużeniu terminów składania deklaracji podatkowych za pośrednictwem adwokatów i doradców podatkowych. Nowe regulacje, które obejmują lata podatkowe 2022-2024, mają na celu zapewnienie większej elastyczności i wsparcia zarówno dla profesjonalistów, jak i podatników.


Standardową datą składania rocznej deklaracji podatkowej w Niemczech jest dzień 31 lipca kolejnego roku kalendarzowego. Jeżeli deklarację opracowuje niemiecki adwokat lub doradca podatkowy, termin ten wydłuża się do końca lutego następnego roku (a więc np. deklarację za rok 2019 można było złożyć za pośrednictwem profesjonalnego doradcy nie do dnia 31.07.2020, ale aż do 28.02.2021).


Te terminy z opisanych wyżej powodów zostały odpowiednio przedłużone:Oznacza to, że zamiast ostatniego dnia lutego drugiego roku kalendarzowego następującego po okresie podatkowym, stosuje się odpowiednio:Artykuł ten został opracowany na podstawie szczegółowych informacji zawartych w okólniku niemieckiego ministerstwa finansów.


Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget