Firmy w Niemczech

Kancelaria Prawna Krzysztofa Peśli dokonała rejestracji ponad 100 polskich firm i spółek w Niemczech.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą całościową ofertą

Założenie firmy w Niemczech

Europejska zasada swobody gospodarczej – Niederlassungsfreiheit – umożliwia obywatelom Polski oraz krajów członkowskich Unii Europejskiej, prowadzenie wszelkiej, legalnej działalności gospodarczej, a także osiedlania się dowolnym kraju UE.


Kancelaria Prawna Krzysztofa Peśli dokonała rejestracji już ponad 100 polskich firm i spółek w Niemczech - samodzielnie lub w bliskiej współpracy z niemieckimi kancelariami prawnymi i podatkowymi.


Podejmując decyzję o rejestracji firmy w Niemczech, należy dokładnie określić formę prawną oraz zakres jej działalności. Przed założeniem firmy należy sprawdzić również, jakie wymagania stawiane są wobec osoby wnioskującej (posiadanie odpowiednich pozwoleń, koncesji, itp.) Warto również zapoznać się z różnicami wynikającymi z odrębności systemów podatkowych obydwu państw.


W przypadku firmy jednoosobowej oraz spółki cywilnej z siedzibą w Niemczech, koszty prowadzenia działalności mogą być dużo niższe niż w Polsce. Co do zasady, przedsiębiorca - właściciel firmy - nie ma obowiązku uczestnictwa w niemieckim systemie ubezpieczeń społecznych (odpowiednik polskiego ZUS), chyba że dodatkowo posiada w Niemczech miejsce zamieszkania. Dodatkowo szerokie możliwości redukcji kosztów i oszczędności, daje wysoka kwota wolna od podatku. Informacje odnośnie naszej oferty rejestracji firmy w Niemczech znajdują się tutaj.


Oferowana przez nas rejestracja oraz obsługa księgowa spółek kapitałowych (GmbH, UG, GmbH & Co. KG oraz niemieckich oddziałów polskich spółek) umożliwia Państwu rozpoczęcie działalności z lokalizacją w stolicy Niemiec - Berlinie, lub pozyskanie dodatkowej wiarygodności dzięki posiadaniu siedziby w zachodnich Niemczech (Braunschweig).Polecamy temat: Czy warto założyć firmę w Niemczech?

Oszczędności i koszty na przykładzie firmy jednoosobowej

Aby przybliżyć Państwu korzyści, jakie mogą Państwo uzyskać dzięki prowadzeniu jednoosobowej, usługowej działalności gospodarczej w Niemczech, przygotowaliśmy symulację kosztów i oszczędności.


Oszczędność na miesiąc na rok
brak obowiązku opłacania składek ZUS i ubezpieczenia zdrowotnego 200 € 2.400 €
wysoka kwota wolna od podatku dochodowego (8.820 €, a w Polsce jedynie 750 €) 100 € 1.200 €
brak potrzeby prowadzenia podatkowej księgi przychodu i rozchodu 25 € 300 €
oszczędność brutto: 325 € 3.900 €
Koszty jednorazowe Kwota
koszty prawne rejestracji (z VAT) 236 €
opłata rejestracyjna (Gewerbeamt), szyld 34 €
jednorazowa kaucja zwrotna za lokal 40 €
suma kosztów jednorazowych: 310 €
Koszty stałe na miesiąc na rok
czynsz najmu 50 € 600 €
ryczałt za obsługę, z VAT (odbiór poczty, doradztwo do 1/2h / miesiąc) 47,60 € 572 €
suma kosztów stałych: 97,12 € 1.173 €
Oszczędność po odliczeniu kosztów na miesiąc na rok
oszczędność brutto: 227 € 2.727 €

*Informacje zawarte na tej stronie nie stanowią porady prawnej. Wszelka odpowiedzialność wyłączona.


Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget