Czy na studiujące, dorosłe dziecko nowego partnera, przysługuje Kindergeld?

Zgodnie z niemieckim prawem, Kindergeld może przysługiwać nie tylko dla biologicznych lub adoptowanych dzieci, ale również dla dzieci przyjętych do gospodarstwa domowego. Jest to sytuacja określana jako „Aufnahme in den Haushalt”.Jeżeli nowy partner życiowy przyjął do swojego gospodarstwa domowego studiujące dorosłe dziecko swojego partnera, Kindergeld może być przyznane nowemu partnerowi, bez względu na to, czy biologiczni rodzice dziecka są zdolni do zapewnienia środków czy nie.


Konieczne jest jednak, aby dziecko faktycznie zamieszkiwało w gospodarstwie domowym nowego partnera, a także aby nadal kontynuowało edukację, np. studia, i nie przekroczyło 25. roku życia.


Ostatecznie, nawet w tych bardziej skomplikowanych sytuacjach, istnieje możliwość uzyskania Kindergeld dla studiującego dorosłego dziecka, które zostało przyjęte do nowego gospodarstwa domowego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget