Doradztwo prawne w abonamencie obsługi firmy w Niemczech - korzyść czy wydatek?

Dowiedz się, dlaczego w naszych abonamentach mamy uwzględnione udzielanie porad prawnych

Część klientów, szczególnie tych nowych, pyta nas, dlaczego we wszystkich naszych abonamentach obsługi prawnej i podatkowej firmy w Niemczech mamy uwzględnione doradztwo prawne. Słyszeliśmy nawet argumenty, że to zupełnie niepotrzebnie podnosi koszty, dlatego postanowiliśmy odnieść się do tej kwestii.


Na wstępie chcemy wyraźnie zaznaczyć, że istnieje u nas możliwość wykupienia indywidualnego abonamentu, nawet takiego, w którym nie ma uwzględnionej porady prawnej. Wystarczy zgłosić się do nas w tej sprawie.


Co sprawiło, że jednak wprowadziliśmy usługę doradztwa prawnego do każdego z naszych abonamentów? Nasze wieloletnie doświadczenie, które mówi mam, że prowadzenie działalności jednoosobowej w innym kraju, w tym przypadku w Niemczech, nie jest dla naszych klientów takie proste, jak im się z początku wydaje. Odmienny system prawny czy różnice w systemach urzędniczych sprawiają, że pytania natury prawnej pojawiają się przez cały okres prowadzenia działalności. Klienci wysyłają do nas różnego rodzaju zapytania, bo doskonale zdają sobie sprawę, że nie warto oszczędzać w przypadku, gdy brak fachowej wiedzy może ich doprowadzić do znacznych strat finansowych.


Dziesięć minut porad prawnych, jakie mamy w najniższym abonamencie, wystarcza na udzielenie jednej porady i jest wystarczające w przypadku prostej działalności jednoosobowej. Koszt tego typu porady, gdy klient nie ma wykupionego u nas abonamentu, wynosi 30 Euro – przy stawce 150 Euro/godzinę. Możliwość zasięgnięcia porady prawnej, bez konieczności zwiększenia kosztów, daje poczucie bezpieczeństwa. Klienci, którzy wykupili abonament i korzystają z opcji porady prawnej, najbardziej chwalą sobie jasne warunki kontaktu, gdzie czas udzielenia odpowiedzi przez specjalistę wynosi 48h, a w sprawach które są pilne - 24h.


Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy sens wprowadzenia usługi porady prawnej, która tak naprawdę jest naszą odpowiedzią na realne potrzeby klientów, którym zależy na sprawnym prowadzeniu jednoosobowej działalności w Niemczech.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget