Termin na złożenie wniosku o zwrot podatków w Niemczech, w tym BauabzugsteuerW Niemczech, tak jak i w innych krajach, istnieją określone terminy na złożenie wniosków o zwrot podatku. Jeśli termin zostanie przekroczony, to podatek uznaje się za przedawniony i nie można już go odzyskać.


Standardowy termin na złożenie wniosku o zwrot podatku wynosi tutaj 4 lata od końca roku podatkowego, w którym podatek został zapłacony. Oznacza to, że jeśli podatek został zapłacony w 2021 roku, to wniosek o zwrot można złożyć najpóźniej do końca 2025 roku. W przypadku Bauabzugsteuer, czyli podatku od potrąceń z tytułu robót budowlanych, termin na złożenie wniosku o zwrot wynosi 2 lata od końca roku podatkowego, w którym podatek został pobrany. Oznacza to, że jeśli podatek został pobrany w 2021 roku, to wniosek o zwrot można złożyć najpóźniej do końca 2023 roku.


Warto jednak pamiętać, że proces odzyskiwania podatku może być skomplikowany i czasochłonny. Wymaga on złożenia odpowiedniego wniosku oraz dostarczenia niezbędnych dokumentów i zaświadczeń. W związku z tym zaleca się składanie wniosków o zwrot podatku możliwie jak najszybciej, aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w terminie.


Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget