Pomoc prawna dla firm i spółek – Niemcy Covid-19

W obecnej sytuacji związanej z epidemią Covid-19 wielu Polaków, którzy prowadzą działalność lub spółkę w Niemczech, potrzebuje rzetelnej porady prawnej, podjęcia kroków prawnych wobec kontachentów, skutecznego działania w pozyskaniu wsparcia finansowego lub dopilnowania spraw urzędowych na czas nieobecności w Niemczech. Jeśli i Ty należysz do tej grupy osób, to przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę specjalną – dedykowane usługi dla firm i spółek w obniżonych cenach.


Zmiana warunków kontraktu w Niemczech i zabezpieczenie prawne zaległego wynagrodzenia dla firm dotkniętych Covid-19


Jeśli Twoja firma należy do branży budowlanej – jest wykonawcą lub podwykonawcą, realizującym zlecenia w Niemczech, ta propozycja może Cię zainteresować. Stworzyliśmy ją z myślą o tych firmach, które w obliczu trudności, jakie powstały w wyniku pojawienia się epidemii Covid-19, chcą zabezpieczyć swoją płynność finansową.


Królestwo za płynność – to hasło obowiązuje na obecnym rynku. Zapłata wynagrodzenia w Niemczech najczęściej zależy od tego, czy zostało ono wykonane, oraz czy strony zgadzają się, że zostało ono wykonane prawidłowo.


Epidemia koronawirusa Covid-19 znacząco wpłynęła na możliwość wykonania zawartych wcześniej kontraktów w Niemczech. Trudności pojawiają się na każdym etapie: materiały nie docierają na czas, pracownicy boją się pracy w grupach, przez co często porzucają pracę, wracając do swoich rodzin, a podwykonawcy nie wykonują swoich części kontraktu.


Również niemieccy zleceniodawcy znacznie bardziej skupiają się na zachowaniu płynności finansowej, poprzez bardziej restrykcyjnie podejście do wzajemnych ustaleń i umów, co prowadzi często do różnorakich potrąceń i sporów na tym tle. Na szczęście niemiecki system sprawiedliwości działa w tym czasie bez większych zakłóceń, stąd przepisy są co do zasady przestrzegane i możliwe jest szybkie dochodzenie swoich praw.


Jeżeli spełnione są odpowiednie przesłanki, możliwe jest również uzyskanie zmian warunków zawartej umowy, bądź wzmocnienie pozycji negocjacyjnej w przypadku rozmów z niemieckim zleceniodawcą.


Co zyskasz na współpracy z naszą Kancelarią?

Z naszą pomocą:

 • zwiększysz szansę na uzyskanie wynagrodzenia lub podjęcie rokowań, co znacząco wpłynie na utrzymanie płynności finansowej,
 • uzyskasz pewność prawną w przypadku zmian warunków kontraktu,
 • zyskasz silniejszą pozycję negocjacyjną.

 • Usługa obejmuje:
 • - poradę prawną online (telefon, email, Whatsapp(R), Skype (R) z mec. Peślą),
 • - następnie przygotowanie sformułowanego niemieckim językiem prawnym pisma do drugiej strony, podsumowującego oczekiwania klienta,
 • - podjęcie działań na drodze: pozasądowej, sądowej i komorniczej.

 • Cena usługi:
 • - porada online, przygotowanie pisma – do 1 godziny – 170 EUR netto, z zaliczeniem połowy na poczet dalszych działań,
 • - reprezentacja pozasądowa – ok. 10% wartości sprawy,
 • - reprezentacja sądowa – ok. 15 % wartości sprawy, plus koszt dojazdu na rozprawę,
 • - reprezentacja komornicza – ok. 2,5 % wartości sprawy.

Skontaktuj się z nami.


Rozwiązanie lub zmiana warunków kontraktu – Covid-19

Epidemia koronawirusa powodującego Covid-19 znacząco zmieniła i zmienia na co dzień możliwość wykonania zawartych wcześniej kontraktów w Niemczech. Materiały nie docierają na czas, pracownicy boją się pracy w grupach lub porzucają pracę, wracając do swoich rodzin, podwykonawcy nie wykonują swoich części kontraktu.

Wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie, czy mimo wszystko muszą dalej realizować zlecenie, narażając się w przypadku trudności na kary umowne, obciążenia wykonaniem zastępczym, bankructwo kontrahenta?

Prawo przewiduje na tę okoliczność szereg rozwiązań. Muszą one być dostosowane do indywidualnej sytuacji obu stron. W tym celu przygotowaliśmy dedykowaną usługę, w formie spotkania wideo ze specjalistami zajmującymi się tą tematyką, umożliwiającą Państwu szybką orientację w sytuacji i podjęcie właściwych decyzji.


W zakres usługi wchodzi:

 • Spotkanie wideo z mec. Peślą (do 60 minut), z zaliczeniem połowy ceny na poczet dalszych działań.
 • Reprezentacja w sprawie — jeżeli jest konieczna, negocjowana indywidualnie w zależności od przewidywanego nakładu pracy i wartości sprawy.

Cena spotkania wideo: 170 EUR netto.
Reprezentacja w sprawie: zasady i warunki wyceny znajdziesz na stronie Zasady wyceny.

Skontaktuj się z nami.

Dochodzenie roszczeń z tytułu kontraktu

W wyniku epidemii koronawirusa Covid-19 wiele niemieckich firm szuka oszczędności, wstrzymując wypłatę wynagrodzeń swoim podwykonawcom, często nie podając powodów lub potrącając znaczne kwoty z t tytułu błahych niedociągnięć przy wykonaniu prac.

Wielu naszych klientów szuka możliwości szybkiego dochodzenia swoich praw bądź obrony przed nieuczciwymi zachowaniami ich dotychczasowych partnerów.

Zajmujemy się tym na co dzień i, odpowiadając na potrzebę rynku, przygotowaliśmy ofertę skierowaną do firm, które w związku z epidemią covid-19 znalazły się opisanej sytuacji.


W zakres usługi wchodzi:

 • Spotkanie wideo z mec. Peślą (do 60 minut), z zaliczeniem połowy ceny na poczet dalszych działań.
 • Reprezentacja w sprawie — co do zasady zależna od wartości sprawy.

Cena spotkania wideo: 170 EUR netto.
Reprezentacja w sprawie: zasady i warunki wyceny znajdziesz na stronie Zasady wyceny.

Skontaktuj się z nami.

Niemiecka tarcza antykryzysowa – dofinansowanie dla firm zarejestrowanych w Niemczech, dotkniętych koronawirusem Covid-19

Jeśli prowadzisz firmę zarejestrowaną w Niemczech, która w wyniku pojawienia się epidemii koronawirusa Covid-19, popadła w trudności finansowe, ta propozycja jest dla Ciebie.

W dniu 27.03.2020 niemiecki rząd uchwalił pakiet pomocowy. Na co możesz liczyć? Na bezzwrotną pomoc finansową, która jednak wymaga odpowiedniego uzasadnienia. Przyjmujemy, że w przypadku obniżenia przychodów zasadne jest wystąpienie o dofinansowanie w kwocie im odpowiadającej, za okres do 3 miesięcy. Dla firm zatrudniających do 5 pracowników dofinansowanie wynosi do 9000 EUR. Rozdysponowanie środków niemiecki rząd powierzył krajom związkowym. Stąd też procedury i wymagane dokumenty różnią się w zależności od kraju związkowego. Aby mieć pewność, że wniosek zostanie prawidłowo złożony, warto skorzystać z pomocy Kancelarii.

Wspomniana pomoc jest bezzwrotna, wymaga jednak rzeczywistego uzasadnienia i – na żądanie organu – wykazania trudności finansowych i ich związku z Covid-19, pod odpowiedzialnością karna. Nie obejmuje ona także wydatków z zysków firmy na cele prywatne.

Prawo przewiduje na tę okoliczność szereg rozwiązań. Muszą one być dostosowane do indywidualnej sytuacji obu stron. W tym celu przygotowaliśmy dedykowaną usługę, w formie spotkania wideo ze specjalistami zajmującymi się tą tematyką, umożliwiającą Państwu szybką orientacjęw sytuacji i podjęcie właściwych decyzji.


W zakres usługi wchodzi:

Porada wstępna (opcjonalna) dotycząca ogólnych warunków przysługiwania dofinansowania.
Porada prawna oraz złożenie wniosku o dofinansowanie.


Cena usługi:
80,- EUR netto (98,40 EUR brutto) - porada wstępna (opcjonalna)
380 EUR netto płatne z góry - do 2 godz. pracy Kancelarii, w tym spotkanie wideo z mec. Peślą (ok 30 minut), opracowanie wniosku, analiza odpowiedzi urzędu. Pozostała część — zależna od zawnioskowanej kwoty — płatna na koniec postępowania.

Skontaktuj się z nami.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie prawa niemieckiego w związku z Covid-19

Po odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zapraszamy do wydzielonej sekcji na stronie Warto wiedzieć.
Znajdziecie tam artykuły na temat tego, jak wygląda obecna sytuacja i co można zrobić:


Jeśli przedstawione powyżej propozycje nie odpowiadają Twojej sytuacji, masz pytania lub chcesz zlecić nam rozwiązanie innej kwestii prawnej, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.