Uzyskanie Kindergeld 4 lata wstecz nadal możliwe!

Dowiedz się, na jakiej podstawie możesz ubiegać się o Kindergeld za okres dłuższy niż 6 miesięcy


O ograniczeniu dotyczącym okresu, za jaki można ubiegać się o Kindergeld, które weszło w życie dn. 1.1.2018, pisaliśmy w tym artykule. Dzięki wyrokowi niemieckiego Trybunału Finansowego z 2.08.2020, uzyskanie Kindergeld za okres do 4 lat wstecz będzie nadal możliwe. Dowiedz się, czy Ty również będziesz mieć prawo do uzyskania świadczenia za więcej niż 6 miesięcy wstecz.


W swoim wyroku z dn. 2.08.2020 niemiecki Trybunał Finansowy przychylił się do zdania Dolnosaksońskiego Sądu Finansowego i uznał, że jeżeli odmowa wypłaty Kindergeld na więcej niż 6 miesięcy wstecz nie znalazła się w pierwszej decyzji ustalającej prawo do świadczenia (tzw. Festsetzungsbescheid), była ona nieprawidłowa.


Jeżeli więc Kasa rodzinna w swojej decyzji przyznała świadczenia na więcej niż 6 miesięcy wstecz, a następnie ograniczyła okres wypłaty do 6 miesięcy (dotyczy to większości decyzji wydawanych do dnia 11.07.2019, kiedy to nastąpiła zmiana przepisów), mamy prawo zażądać jej zmiany i wypłaty całości przyznanych świadczeń.

Jeśli masz pytania lub chcesz zlecić nam rozwiązanie kwestii prawnej, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.