Uzyskanie Kindergeld 4 lata wstecz nadal możliwe!

Dowiedz się, na jakiej podstawie możesz ubiegać się o Kindergeld za okres dłuższy niż 6 miesięcy


O ograniczeniu dotyczącym okresu, za jaki można ubiegać się o Kindergeld, które weszło w życie dn. 1.1.2018, pisaliśmy w tym artykule. Dzięki wyrokowi niemieckiego Trybunału Finansowego z 2.08.2020, uzyskanie Kindergeld za okres do 4 lat wstecz będzie nadal możliwe. Dowiedz się, czy Ty również będziesz mieć prawo do uzyskania świadczenia za więcej niż 6 miesięcy wstecz.


W swoim wyroku z dn. 2.08.2020 niemiecki Trybunał Finansowy przychylił się do zdania Dolnosaksońskiego Sądu Finansowego i uznał, że jeżeli odmowa wypłaty Kindergeld na więcej niż 6 miesięcy wstecz nie znalazła się w pierwszej decyzji ustalającej prawo do świadczenia (tzw. Festsetzungsbescheid), była ona nieprawidłowa.


Jeżeli więc Kasa rodzinna w swojej decyzji przyznała świadczenia na więcej niż 6 miesięcy wstecz, a następnie ograniczyła okres wypłaty do 6 miesięcy (dotyczy to większości decyzji wydawanych do dnia 11.07.2019, kiedy to nastąpiła zmiana przepisów), mamy prawo zażądać jej zmiany i wypłaty całości przyznanych świadczeń.
Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget