Kindergeld a 500+. Co się zmieni od 1 lipca 2019?

Od 1 lipca 500+ również na pierwsze dziecko. Co zrobić, aby nie utracić prawa do Kindergeld?W związku z wejściem w życie 1 lipca 2019 roku ustawy z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw, świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” będzie przysługiwało zgodnie z ustawą wszystkim dzieciom i nastolatkom do 18 lat, również jedynakom, bez względu na dochody rodziny.


Konieczne zatem jest złożenie wniosku o wypłatę świadczenia 500+ na terenie Polski. Wnioski można będzie składać drogą elektroniczną od 1 lipca, a tradycyjną od 1 sierpnia.


W razie otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu w/w świadczenia doradzamy wysłanie otrzymanej decyzji do właściwej kasy rodzinnej, która przyznawała świadczenia.


Niezłożenie wniosku o świadczenie 500+ na terenie Polski może w niektórych przypadkach spowodować utratę prawa do świadczeń rodzinnych na terenie Niemiec.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget