Kindergeld a 500+. Co się zmieni od 1 lipca 2019?

Od 1 lipca 500+ również na pierwsze dziecko. Co zrobić, aby nie utracić prawa do Kindergeld?W związku z wejściem w życie 1 lipca 2019 roku ustawy z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw, świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” będzie przysługiwało zgodnie z ustawą wszystkim dzieciom i nastolatkom do 18 lat, również jedynakom, bez względu na dochody rodziny.


Konieczne zatem jest złożenie wniosku o wypłatę świadczenia 500+ na terenie Polski. Wnioski można będzie składać drogą elektroniczną od 1 lipca, a tradycyjną od 1 sierpnia.


W razie otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu w/w świadczenia doradzamy wysłanie otrzymanej decyzji do właściwej kasy rodzinnej, która przyznawała świadczenia.


Niezłożenie wniosku o świadczenie 500+ na terenie Polski może w niektórych przypadkach spowodować utratę prawa do świadczeń rodzinnych na terenie Niemiec.Jeśli masz pytania lub chcesz zlecić nam rozwiązanie kwestii prawnej, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.