Tarcza antykryzysowa dla firm w Niemczech Covid-19

Dofinansowanie dla firm zarejestrowanych w Niemczech, dotkniętych epidemią koronawirusa Covid-19

Pomoc prawna w Niemczech dla Polaków oraz dla polskich firm w związku z epidemią koronawirusa COVID-19

W piątek 27.03.2020 niemiecki rząd uchwalił pakiet pomocowy dla firm zarejestrowanych i działających w Niemczech. Program ten przewiduje dofinansowanie dla firm – w tym firm jednoosobowych, które w wyniku epidemii koronawirusa Covid-19 popadły w trudności finansowe.


Przyjmujemy, że w przypadku obniżenia przychodów zasadne jest wystąpienie o dofinansowanie w kwocie im odpowiadającej, za okres do 3 miesięcy. Dla firm zatrudniających do 5 pracowników dofinansowanie wynosi do 9000 EUR.


Wspomniana pomoc jest bezzwrotna, wymaga jednak rzeczywistego uzasadnienia i, na zadanie organu, wykazania trudności finansowych i ich związku z Covid-19, pod odpowiedzialnością karną.


Rozdysponowanie środków niemiecki rząd powierzył krajom związkowym. Stad tez procedury i wymagane dokumenty różnią się w zależności od kraju związkowego.

Jeśli masz pytania dotyczące wymienionych zagadnień lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Zaproponujemy najkorzystniejszą dla Ciebie formę współpracy i podejmiemy skuteczne działania.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget