Tarcza antykryzysowa dla firm w Niemczech Covid-19

Dofinansowanie dla firm zarejestrowanych w Niemczech, dotkniętych epidemią koronawirusa Covid-19

Pomoc prawna w Niemczech dla Polaków oraz dla polskich firm w związku z epidemią koronawirusa COVID-19

W piątek 27.03.2020 niemiecki rząd uchwalił pakiet pomocowy dla firm zarejestrowanych i działających w Niemczech. Program ten przewiduje dofinansowanie dla firm – w tym firm jednoosobowych, które w wyniku epidemii koronawirusa Covid-19 popadły w trudności finansowe.


Przyjmujemy, że w przypadku obniżenia przychodów zasadne jest wystąpienie o dofinansowanie w kwocie im odpowiadającej, za okres do 3 miesięcy. Dla firm zatrudniających do 5 pracowników dofinansowanie wynosi do 9000 EUR.


Wspomniana pomoc jest bezzwrotna, wymaga jednak rzeczywistego uzasadnienia i, na zadanie organu, wykazania trudności finansowych i ich związku z Covid-19, pod odpowiedzialnością karną.


Rozdysponowanie środków niemiecki rząd powierzył krajom związkowym. Stad tez procedury i wymagane dokumenty różnią się w zależności od kraju związkowego.


Jeśli masz pytania lub chcesz zlecić nam rozwiązanie kwestii prawnej, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podejmiemy skuteczne działania.