Tarcza antykryzysowa dla firm w Niemczech Covid-19

Dofinansowanie dla firm zarejestrowanych w Niemczech, dotkniętych epidemią koronawirusa Covid-19

Pomoc prawna w Niemczech dla Polaków oraz dla polskich firm w związku z epidemią koronawirusa COVID-19

W piątek 27.03.2020 niemiecki rząd uchwalił pakiet pomocowy dla firm zarejestrowanych i działających w Niemczech. Program ten przewiduje dofinansowanie dla firm – w tym firm jednoosobowych, które w wyniku epidemii koronawirusa Covid-19 popadły w trudności finansowe.


Przyjmujemy, że w przypadku obniżenia przychodów zasadne jest wystąpienie o dofinansowanie w kwocie im odpowiadającej, za okres do 3 miesięcy. Dla firm zatrudniających do 5 pracowników dofinansowanie wynosi do 9000 EUR.


Wspomniana pomoc jest bezzwrotna, wymaga jednak rzeczywistego uzasadnienia i, na zadanie organu, wykazania trudności finansowych i ich związku z Covid-19, pod odpowiedzialnością karną.


Rozdysponowanie środków niemiecki rząd powierzył krajom związkowym. Stad tez procedury i wymagane dokumenty różnią się w zależności od kraju związkowego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z zakresu niemieckiego prawa i podatków, to zapraszamy Cię do zapisania się na nasz newsletter. A jeśli potrzebujesz opinii, porady lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget