Kinderbonus również w 2021 roku

Dowiedz się, komu przysługuje dodatek i na jakich zasadach jest przyznawany

Aktualizacja maj 2021

Również w roku 2021 osoby otrzymujące Kindergeld w Niemczech mogą liczyć na jednorazową dopłatę. Tym razem jest to 150 EUR, wypłacane jednorazowo na każde dziecko w miesiącu maju 2021. Również w tym roku wystarczy, aby Kindergeld przysługiwał przynajmniej przez 1 miesiąc. Jeżeli jednak był to inny miesiąc niż maj, świadczenie może być wypłacone w okresie późniejszym.


Jeżeli Kasa Rodzinna - mimo spełnienia ww kryterium - do końca roku nie wypłaci tego świadczenia, doradzamy pisemne zwrócenie się o to, ze wskazaniem numeru sprawy Kindergeld (KG-Nr.), który znajdziecie Państwo na każdym piśmie przesyłanym z Kasy Rodzinnej.
Od dnia 7 września 2020 następują sukcesywnie wypłaty nowego dodatku do Kindergeld — Kinderbonus. Wynosi on w miesiącu wrześniu 200 EUR, a w październiku 100 EUR na każde dziecko uprawnione do Kindergeld i jest związany z wprowadzeniem w Niemczech pakietu antykryzysowego.


Świadczenie przysługuje na każde dziecko, na które przez co najmniej 1 miesiąc w roku 2020 przysługiwał Kindergeld — więc także dzieci, które zakończyły już naukę wcześniej, lub np. urodziły się później. Jest to wypłata jednorazowa i w kolejnych miesiącach nie będzie kontynuowana.


Terminy wypłat zależne są od numeru sprawy Kindergeld. Ostatni raz taki dodatek wypłacany był w roku 2008.
Jeśli masz pytania dotyczące wymienionych zagadnień lub zmagasz się z trudną kwestią prawną i szukasz skutecznych rozwiązań, zadzwoń do nas 91 421 37 99 lub  napisz. Zaproponujemy najkorzystniejszą dla Ciebie formę współpracy i podejmiemy skuteczne działania.

Oceń nas i zmotywuj
do jeszcze lepszej pracy :)

Review Widget